Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Csak szerintem tűnik ez...

Csak szerintem tűnik ez "lepasszolás"-nak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Osztálytársam és egyben legjobb barátnőm elment egy 6 osztályos gimnáziumba. Az anyja döntött úgy, hogy elviszi az iskolából, mert hogy "jót tenne neki a változás". Tudni kell, barátnőm kitűnő tanuló, szófogadó, jó magaviseletű. Nem k*rv*skodott, olyan, mint egy normális 13 éves. Nem értem minek a változás...

Ezen még túl is tenném magam ha...

Az anyja, akivel én eddig jóba voltam, mert kedves nő, megtiltotta (!), hogy bárkinek is elmondja, hogy elmegy másik suliba, az utolsó iskolai hét előtt. Nekem is sunyiban mondta el május végén, akkor teljesen ledöbbentem. Jó, oké, úgy voltam vele, úgy is egy utcában lakunk, majd találkozunk délutánonként.

Most jön ami a legjobban szíven ütött: a szülei kollégiumba íratták. Amiben az a legviccesebb, hogy a város, ahol van a suli, 10 km-re van a lakhelyünktől, az iskola pedig 11 km-re... Az utazási idő 15-20 perc lenne busszal, vagy ha nem is busszal ment volna, az apukája a városban dolgozik, simán bevihette volna. Az anyuka azzal indokolta, hogy nem szeretne a barátnőm bejárni. De a barátnőmnek semmi ellenvetése nem volt ez ellen.

A hétvégén találkoztunk, és mesélte, milyen a suli, a kolesz. Azt mondta, hogy a suli nem valami jó, a kollégium pedig borzasztó.. 2 végzős és egy 10.-es lánnyal van egy szobában, ők pedig egyfolytában tanulnak, nem tud kivel beszélni, vagy bármi mást csinálni.

Ja, és most az anyuka és az apuka otthon van a harmadikos kishúgával... Az anyagi helyzetük jó, szóval nem is azért adták koliba, mert nem tudnák eltartani a gyereket...

Csak szerintem tűnik ez úgy, hogy erre vártak a szülők, hogy mikor passzolhatják le? Úgy hiányzik a barátnőm... :(

Még annyi, hogy a 14 éves bátyját is kollégiumba küldték, de ő másik suliba jár, és másik koliban lakik.



2013. szept. 18. 17:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Magával a suliváltással és a hatosztályos gimivel nincs semmi baj, magam is nyolcosztályosba jártam régen, és teljesen szuper volt. A probléma a 10km-rel odébbi lakhely ellenére kért kolival van... ez már tényleg erős. Főleg, hogy 13 éves, még nem egy érettségi előtt álló fél-felnőtt. A történetben ennek a résznek tényleg lepasszolás szaga van, főleg, hogy a másik tesót is kolizták már, bár ott nem írtad a távolságot. Nekem nem szimpatikus ez a megoldás, ennél családcentrikusabb anya vagyok.
2013. szept. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A suliváltással én is megbarátkoztam, mint írtam, ha akar velem találkozni, úgyis fog. De a koli.. a bátyja is abban a városban tanul, 2-3 km-rel van messzebb az ő sulija.
2013. szept. 18. 18:08
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
Biztos meg van az oka, csak nem kötik a szülők az orrodra. Te megbarátkozol?? Mintha engedélyt kéne kérni egy kislánytól!
2013. szept. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!

Kulturáltan légyszíves! Jó, értem én, hogy nem kötik az orromra, de nincs olyan óriási problémájuk, amiért kollégiumba kéne adni a gyereket! Nagyon jól ismerem a családot, születésem óta ismerjük egymást a barátnőmmel, mert a szüleim és az ő szülei régóta barátok. Ezt viszont mégsem értem.

2013. szept. 18. 18:29
 5/12 A kérdező kommentje:
És igenis, gondolni kéne arra, hogy a lánynak vannak barátai, akikben megbízik, és szerintem vele és velem is kiszúrás, ha elveszik tőlem a legjobb barátnőmet! Látszik, hogy neked se voltak barátaid.
2013. szept. 18. 18:31
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát,asszem igen, ez lerázás:S:S:S Nekem is annak tűnik:S:s
2013. szept. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé annak tűnik a leírtak alapján. Megdöbbent, hogy milyenek vannak.:/
2013. szept. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
82%

Én még fiatal vagyok, de ha lenne egy gyerekem felvetném neki minél előbb a kollégiumot.


Jelenleg még idén én is az vagyok, és megtanultam hogy itt önállósodik az ember. Minél előbb kezdi, annál jobb.


A kérdésből az nem derül ki, hogy a lány akart-e koliba menni, csak az hogy nem probléma neki a bejárás. Itt most nem az a kérdés, hogy szereti-e a kolit, mert amikor ez feljött, akkor még nem tudta milyen lesz.


De ha nem volt ellenvetése a koli ellen sem, akkor ebben nincs semmi kivetnivaló.


Ha ellenkezett keményen, és nem is akart menni koliba, vagy nem ellenkezett, de legbelül szarul esett neki, és tényleg kedve se volt hozzá, akkor lehet ez kicseszés.

2013. szept. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Abban nem értek egyet,hogy minél előbb koliba kell zavarni valakit mert majd önállósodik. én a magam 18 évemmel kötöttem ki itt, a lemaradást szinte behoztam ezalatt a 2 hét alatt bár hatfogásos ebédet egy darabig még nem fogok főzni (bár időm és igényem sem lenne rá).

Viszont abban egyetértek,hogy ha a lány nem ellenkezett a kollégium ellen akkor nem kicseszés.

2013. szept. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%

Kedves Kérdező!

Teljes mértékben kulturált választ adtam neked. Az, hogy nem tetszett, még nem jelenti azt, hogy gond volt vele. Neked 13-14 éves fejjel nem hinném, hogy valódi rálátásod lenne arra, hogy egy másik családban a szülők (felnőttek) mit miért tesznek.

Sokan élnek kollégiumban, az nem az ördögtől való.


Írogattok ide Te, és a hozzád hasonló okos nagylányok, és azt hiszitek, hogy értitek, hogy mi áll a felnőttek döntéseinek a hátterében.

És lehet, hogy számodra felfoghatatlan, de léteznek fontosabb szempontok a világon, mint egy 13 éves barátnő.


Attól, hogy jóban vagy valakinek a szüleivel, még nem jelenti azt, hogy tisztában vagy az életük minden mozzanatával.

Talán a szülők azt akarták, hogy a lányuk ne barátkozzon ilyen "minden lében kanál" lányokkal.

2013. szept. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!