Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy csomó kérdés kollégiummal...

Egy csomó kérdés kollégiummal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Gimis koliról lenne szó.

Mennyire tartják be szigorúan a házirendet? Mondjuk gondolom sulitól is függ, de például a lefekvési és felkelési időt, meg hogy elvileg nem lehet enni a szobában. Egy elég erős gimiről van szó, nem tudom, ez mennyire befolyásolja a kolis szabályokat.

Hány fős szobák vannak általában?

Milyenek a zuhanyzók?

Milyen tapasztalataitok vannak a szobatárssal/szobatársakkal? Hogy oldottátok meg, ha nagyon nem volt/voltak szimpatikusak?

Mennyire biztonságos? Lopták mát el valamiteket?

Összességében jó volt kolisnak lenni?

Én jövőre 10-es leszek, költözés miatt kell sulit váltanom. De mivel ott, ahova költözünk, nincsen nekem való gimi, ezért leszek kolis. Így, hogy nem rögtön 9-ben megyek oda, mennyire lesz nehéz beilleszkedni? Egyáltalán kaphatok így helyet?

Egyelőre ennyi jutott az eszembe:D előre is kösz:)



2012. jún. 18. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
egyetlen egy kérdésre se lehet általánosítva válaszolni. ahány kollégium annyi szokás/társaság/fürdőszoba/szoba/lopások száma/biztonság stb...
2012. jún. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Abból, amit írtál, azt szűröm le, hogy olyan kollégiumba mész, ahol csak az adott iskola tanulóit szállásolják el. Nos, én olyan kollégiumban vagyok, ahol rengeteg iskolából vannak diákok. Ennek megfelelően nincs konkrét felkelési idő, lefekvési idő hétköznap péntek kivételével 10 óra, hétvégén 11. Ezt viszonylag komolyan veszek, csak akkor maradhatsz fenn, ha még tanulni akarsz. Olyan nincs, hogy nem ehetsz a szobádban.

Nálunk a szobák négyfősek, a zuhanyzóból egy folyosóra jut 5, amiből 3 működik, ebből 1 jól, a többi hanyagolható. A zuhany mozgásérzékelős, a víz hőmérsékletét nem tudod szabályozni. A szobatársaim első évben: volt egy iszonyat rendetlen lány, akivel én osztozkodtam a szekrényen. Mindig bedobálta a szennyes edényeit, úgyhogy egy idő múlva kiköltöztem a szekrényből és elkezdtem a bőröndömben tárolni a cuccaimat. Második évben ez a lány és még egy másik elmentek, és jött két másik lány, akik jó barátnők voltak. A szoba ettől kezdve eléggé megosztottá vált, nagyon nem bírtuk őket, aztán az újonnan érkezett barátnőpár egyik tagja elment. Ettől kezdve a másik lánnyal is többet beszélgettünk és most már nagyon jóban vagyunk. No meg jött aztán még egy lány...stb. Ha nem szimpatikus, akkor el kell viselned, ha szennyes edényt dobál a ruháid közé, akkor meg szólsz a nevelőtanárnak.

Tőlem még nem loptak semmit, de ha teheted, ne adj kölcsön értékesebb dolgokat senkinek, ha pedig nem vagy a szobában ,zárd be őket a szekrényedbe. Én végül is szeretem a kollégiumot,igazából nem olyan hűdejó, de nem is olyan rossz.

2012. jún. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

előző vagyok még.

Nem hiszem, hogy problémád lesz a beilleszkedéssel, nálunk vannak, akik 12.-ben jönnek kollégiumba, és jól elvannak. Helyet simán kaphatsz, bár az biztos, hogy a régi diákokat előnyben részesítik, de téged ugyanúgy fognak kezelni, mint a kilencedikeseket.

2012. jún. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
a mi szobánk 6 személyes, de csak 5-en vagyunk benne ,mert 1 kiköltözött. lopás ...hát én a gimis szinten vagyok ahol normális emberek vannak fölöttünk vannak a szakmunkások ott havi 1x előfordult lopás. a fürdőszobák.. szintenként 2 fürdőszoba volt , szobánként 5 db zuhanyzóval amin semmi függöny vagy ilyesmi nem volt, de egy idő után megszokja az ember és leveti gátlásait :) igazából a szigorúság szerintem mindenhol olyan , hogy amilyenek a kollégisták olyanok az igazgatók ! értem ezt verekedés, lopás, piálás(lebukás veszélye, mert nincs az a kollégista aki nem piált volna a koleszba :DD) és a mi esetünkben az ablakokból különbőző dolgok kidobálása az utcán járókelők fejére:D a szobatársaimat imádom . jó dolog a kollégium , felkészít az életre .
2012. júl. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!