Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek minek tanuljak?

Szerintetek minek tanuljak?

Figyelt kérdés
Most 6.-os vagyok, lány. Lehet hogy korai, de fingom sincs, hogy minek menjek.. Anyám se tudja. Igazából nem nagyon érdekel semmi. Durván szólva lusta vagyok, nem rajzmester. Állatokhoz, növényekhez nem értek. Telomat gépet sokat nyomom, de informatikushoz 0. Körmötfesteni se szoktam, matricákkal sem díszítek semmit, és túl kreatív sem vagyok. Főzéshez, sütéshez nem értek. Nem valami nagy a választék, de aki tud ajánlani valamit léci segítsen! Fontos..

2013. nov. 4. 00:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Matek, nyelv? Mit csinálsz a gépen, játszol?
2013. nov. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A matek nem megy. Az angol közepes. A gépen pedig játszom igen.
2013. nov. 4. 00:49
 3/7 anonim válasza:

Ismerős szitu. Engem sem érdekelt semmi igazán és ez a mai napig is így van. Mindenesetre én most fogok végezni az egyetemen (közgazdász diploma), de sajna egy kicsit sem érdekel az egész.. Most voltam szakmai gyakon és ez még jobban megerősítette bennem, hogy rohadtul nem érdekel és nem tudom, hogy tudnám -e én ezt évtizedekig csinálni.. Még belegondolni is rossz.. Na mindegy ezt csak azért írtam le, hogy lásd h vmit sürgősen ki kell találnod :D Kezdj el nézelődni mi érdekel aztán állapodj meg valaminél ( ha más nem akkor annál amit kevésbé utálsz csinálni majd).

Vagy csináld úgy ahogy én.. válassz valami jó szakot amivel lesz munkád és viszonylag jól is keresel vele.. Akkor legalább jó pénzért csinálod azt amit utálsz :D

De persze a legjobb, ha megtalálod azt amit szeretsz még, ha nem is keresed hülyére magad vele!

2013. nov. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
okéé. De lehet arra is lusta leszek. :DD
2013. nov. 4. 21:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Lusta ne legyél, az nem jövedelmez jól. Biztos van valami ami jobban érdekel a semminél, legalábbis kezdd el keresni hamarosan:) Nem érteni kell hozzá, csak aktívan érdeklődni.
2013. nov. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

6.-as vagy, 11/12 éves. Még lesz 100 ötleted, hogy mi legyél. Én dettó olyan voltam, mint Te, mindenből azt hittem szar vagyok, nem érdekelt igazán semmi. Hát nem így lett hála Istennek.


Gyerek korom óta érdekel a szerelés. Szinte minden szétszedtem, összerakta. 13 évesen el kezdett érdekelni az informatika és a számítógép, szétszedni, összerakni, megjavítani valamint szoftveresen kezelni. (12 évesen kb. semmi nem érdekelt még, szóval a kamaszkor kezdetél megváltozott a világnézetem) El is mentem egy szakközepes iskolába, érettségi+infó szakma. Hát mit ne mondjak, 16 évesen rájöttem, hogy kb. rohadtul nem érdekel ez. Meg is buktam, pótvizsgán is, ezt a sulit ott is hagytam. Viszont azt hozzáteszem, igaz, hogy nem érdekel, de értek hozzá. Csukott szemmel összerakom, szétszedem, ha valami nem stimmel megmondom mi a baja és megjavítom, tuningolni tudom, feszültségállítás, tápegység tesztelés stb. Értem, hogy hogyan működik a CPU, RAM meg minden része. Szóval nem vagyok hozzá hülye, csak nem érdekel. Valahogy beleunok, megunom mellette az életem. (Viszont mai napig én vagyok az utcánkba a gépzseni, akit a szomszédok hívnak, hogy valami baj van a géppel, csináljam meg). Eltértem most a témától, de azért írtam le, mert lehet, hogy valamit nem szeretsz, de jó vagy benne. Ez még hasznos lehet később.

Nah... Elmentem másik suliba, szintén szakközép, de nem infó, hanem épületgépész szakra, mivel ebbe szerelnek eleget és érdekel a gépészet, az épületgépészet (fűtés, légtechnika, napelem, víz stb.) Fél évig volt meg az érdeklődésem a légtechnika iránt, de ez valahogy elmúlt, annyira nem köt le. A fűtési rendszerektől nem ment el. Leraktam az érettségit, leraktam egy központi fűtés szerelő szakmát. Ez érdekel, szeretem is csinálni. Emellett érdekel még a hegesztés, de az nagyon. Erre nagyon fáj a fogam, erősen gondolkodom, lerakom a minősített hegesztőt, nem vagyok hegesztésben ismeretlen, mert a fűtésszerelő szakmában van hegesztés, szóval még előnybe is lennék.

Azért írtam le a kis történetemet, hogy ne csüggedj, biztos érdekelni fog majd valami. Olyan nincs, hogy nem fog. Azt ajánlom tegyél le egy érettségit, és akkor utána valami jó szakmát. Esetleg marketing, vagy a gazdasági téren valami, sajnos nem tudom, hogy milyenek a jó női szakmák. Ha megjön a tanulási kedven a középsuliban, akár egyetemre, pénzügyi tanácsadó, könyvelőnek ezek azt hiszem elég jól keresnek, de ezt majd Neked kell eldöntened.


Remélem tudtam valami segíteni ezzel a kisregénnyel.. :D


22/F

2013. nov. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok jó választ!
2013. nov. 11. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!