Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha most egyetemre járok és...

Ha most egyetemre járok és még le akarok tenni egy emelt szintű érettségit (másik szakra átjelentkezéshez kell) akkor kell fizetnem érte?

Figyelt kérdés
olvastam hogy kell fizetni érte de ha egyetemre járok akkor is? fontos lenne köszi
2013. nov. 6. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy az adott tárgyból tettél-e már emelt szintű érettségit? Ha nem, akkor nem kell fizetned.
2013. nov. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

nem még nem tettem csak középszint van meg.

akkor ingyenesen megcsinálhatom ez tuti?

töri a tantárgy amiből kéne

2013. nov. 6. 18:14
 3/8 A kérdező kommentje:
hogyha mérnöki szakról át akarok menni bölcsész szakra akkor hogy csináljam hogy jól jöjjek ki belőle?
2013. nov. 6. 18:16
 4/8 anonim ***** válasza:
De, fizetned kell már érte sajnos. Amit az első hozzászóló felvázolt, az abban az esetben lenne lehetséges, ha még mindig középiskolában tanulnál.
2013. nov. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

korai volt az örömöm

de hogyha másik szakra megyek akkor újra kell felvételizni?

addig a megkezdett tárggyal mit csináljak?

2013. nov. 6. 18:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy át tudnál jelentkezni, ha bölcsész képzésre mennél át egy mérnöki szakról. Általában átjelentkezni rokon szakokra szoktak, és ott még van esély arra is, hogy pár kreditet beszámítanak.

Amúgy olvass utána, minden egyetem megadja az átjelentkezés feltételeit. Szerintem azonban ez egyáltalán nem éri meg, mert bizonyos átlagot is el kell érni, két félévet legalább le kell húzni az eredeti szakon, ráadásul nem is biztos hogy államira kerülsz, stb. Ha nem tetszik a szak, fölösleges még egy félévet arra pazarolnod. Jobban tennéd, ha februárban újra felvételiznél, mint tavaly is tetted. Addig pedig keress valami munkát, ezt a fél évet szerintem kihúzod. Ezt az első félévet ráadásul ki sem kell még fizetned szerencsére.

Hogy érdemes-e a tárgyaidat teljesítened, arról dönts saját belátásod szerint. Lehet párat be tudsz számíttatni később (bár nem valószínű, talán a tesi a kivétel), de én a helyedben inkább próbálnék már most munka után kutakodni, mert jó lenne ha már most találnál egy biztosabb, hosszabb távra szóló munkát.

2013. nov. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az első válasz rossz, fizetni kell érte. Idén 25 ezer Ft volt, a jövő évit még nem határozták meg. Fontosnak meg persze, hogy fontos, különben nem kérdeznéd.
2013. nov. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
de az a baj ahova mennék oda kell emelt és ezért akarom lerakni ami csak jövő nyáron lesz rendes érettségi időszakba addig lehet vmi passzív félévet csinálni vagy vmi hasonlót és ezért ne fizessek rá
2013. nov. 6. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!