Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Munka és mentalitás szempontjá...

Munka és mentalitás szempontjából milyen Ausztrália?

Figyelt kérdés

27/F vagyok és évek óta külföldre szeretnék menni dolgozni ,mert itt a saját országomba nem érzem magam megbecsült embernek és hiába teperek nem haladok 1,ről a 2-re. :(

Sőt azt lehet mondani ,hogy ott se tartok mint 5 évvel ezelőtt.. Azért kérdezem meg mi a helyzet az ausztráloknál ,mert csak angolul beszélek szóval sok ország nem jön szóba.

Konkrétan angliába menjen a hóhér :)

Az Usá-ba meg szerintem be se engednének.

Van egy teherautó jogsim meg egy 1-2 haverom aki hasonlóan gondolja a dolgokat és talán csatlakozna. Mert egy ideje azon gondolkodunk hová kéne menni a nagy világban ,mert mindenki úgy látja itt hogy azt is el akarják már venni az embertől ami meg sincs.

Ha volt már kint valaki írja már le a tapasztalatait.

Köszi..


Nekem mindegy hol élek hol lakom ,csak ne legyenek ellenségesek az emberek és normálisan tudjak élni a munkámból és nem akarok egy gyártósoron napi 16órábn minimálbérért az örjöngő főnökömtől rettegve azon gondolkodni ,hogy ha kirugnak éhen döglöm e vajon vagy megfagyok mire újra munkám lesz. (Ebből elegem van)


2011. szept. 18. 07:02
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Én éltem kinn fél évet, sok mindent láttam. Hát mit mondjak. Teljesen más a mentalitásuk. Sok szempontból sokkal nyitottabbak, hiszen ők is valahol bevándorlók. A kultúra legalábbis én ezt vettem észre kicsit erőszakos macsó. Nem csak sztereotípia, hogy az ausztrálok szeretnek inni és verekedni. És még egy dolog ami nekünk nagyon furcsa lehet, náluk nemzeti "sport" az életmentés. Sehol a világon nem láttam még annyi képzett ápolót vagy mit mint ott.

A fizetés itteni szemmel csillagászati is lehet, de azt jó ha tudod, hogy az élet is drágább. Egy albérlet nem olcsó a kaja szintén. De sofőrként nem hinném, hogy gond lehet elhelyezkedni abban a hatalmas országban.

2011. szept. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ez jól hangzik.

Ha csak erőszakosak attól nem félek.. :D Laktam én a 8ker ben is most meg vidéki külvárosba. Itt van annyi önjelölt rambó ,hogy a világon nincs ennyi szerintem. XD

Kösz hogy nem törted le a kedvem indításból.

Még ha apróságokat élményeket tudtok írni annak is nagyon örülök. A kengurukon kívül nem tudok semmit az országról..

2011. szept. 18. 08:10
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Ausztráliába még kevésbé engednek be mint az USA-ba. sokkal szigorúbbak a szabályok (pontrendszer) és sokkal hamarabb kivágnak mint illegálist
2011. szept. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Olvasgass utána az Ausztrál bevándorlási rendszernek! bertok.com és [link]


Ha csak teherautó jogsid van az édes kevés, mert ahhoz hogy egyáltalán elindíthasd a bevándorlási procedúrát, el kell érned a megfelelő pontokat! A teherautó jogsiért nem jár pont! Pont csak a diplomáért vagy olyan szakmáért jár ami fenn van a hiányszakmák listáján! És mindkét esetben hivatalosan papírokkal kell igazolni az elmúlt 5 évből legalább 1 év folyamatos munkaviszonyt! Emellett nagyon magas szinten kell a nyelv( IELTS 7.0 minimum)

2011. szept. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Án személy szerint nem jártam még Ausztráliában,de vannak kint rokonaim és tőlük sokmindent hallottam.

Ők Sidneyben élnek,ami ugye nagy város,de nekik soha nem volt gondjuk az emberekkel.Igaz olyan környéken élnek,ami nyugodtnak számít,valami kertváros féle.Ők már 20 éve kint vannak és már régen túljutottak a kezdeti nehézségeken.91-ben,amikor kimentek,ahhoz,hogy megkapják a letelepedési engedélyt nyelvvizsgét kellett tenniük és 1,5 évig munkásszállókon laktak,mire sikerült kölcsönt kapniuk a bamktól,hogy házat vehessenek.Nekik az a tapasztalatuk,hogy az ausztrálok lusták,nem szeretnek dolgozni,ezért nagyon megfizetik a kétkezi munkát.Az én rokonom szobafestőként dolgozik és igen jó a fizetése-Szinte jobban keres,mint a dipolomások.Azt nem tudom,hogy neked milyen esélyeid lennének a teherautó jogsiddal,de szerintem megéri utánajárni.Azt tudom,hogy mostanában eléggé szigoruak a követelmények a bevándorlókkal szemben,de főleg az arab országokból érkezőkkel bizalmatlanok,a terrorizmus miatt.

Én a hlyedben biztos megpróbálnám,mert ha talpraesett vagy és nem félsz a munkától,akkor rengeteg lehetőséged lesz és nem kell másról holnapra élned úgy mint itthon!

2011. szept. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Van még pár szakmám és sok mindenhez értek.. Dolgozni szeretek (ha van értelme "mert az értelmetlen munkánál jobban semmit nem utálok)

Ez a bevándorlási törvény eléggé megválasztó dolog lehet.

Legalább arab nem vagyok. :D Szóval ez is valami..

2011. szept. 18. 10:46
 7/11 anonim ***** válasza:
A pontrendszerben az, hogy yarab vagy-e nem oszt nem szoroz. És a pontrendszert nézik.
2011. szept. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A francba.. :(

De sok szakmát nézik?

2011. szept. 18. 10:51
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Van még pár szakmám és sok mindenhez értek.. Dolgozni szeretek (ha van értelme "mert az értelmetlen munkánál jobban semmit nem utálok)

Ez a bevándorlási törvény eléggé megválasztó dolog lehet.

Legalább arab nem vagyok. :D Szóval ez is valami.."


Nézd meg a kritikus hiányszakmák listáját az előbb belinkelt oldalon, és ha szerepel rajta valamelyik szakmád, melyben megfelelő tapasztalatod is van, akkor pályázhatsz! Itt sajnos nem mész sokra avval, hogy bármit elvállalsz, meg hogy szeretsz dolgozni! Ha a szakmád nincs fenn egy hiány listán, akkor pályázatot sem adhatsz be. Ausztráliának csak nagyon jól képzett szakmunkásokra és diplomásokra van szüksége.

2011. szept. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 09-18 07:31


Nem tudom Australia melyik reszen, kik kozott eltel, de az Ausiiekrol a hires mondas as hogy "Easy-going", Nagyon igaz, elj es hagyj elni a mottojuk. Nem sienek semmivel, majd minden megoldja magat a gondolkodasuk.

2011. szept. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!