Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet érdemes tanulni...

Melyik nyelvet érdemes tanulni nyelvvizsga szempontjából, mely gyorsan menne. Mennyi idő alatt lehetne levizsgázni, ha munka mellett csinálom?

Figyelt kérdés
2009. szept. 16. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Az angolt, logikus is és az egész Földön megértik.A legkönnyebb az eszperantó, igaz annak szerintem nem sok értelme van, meg amúgy is az egy kitalált nyelv, amit nem használ semilyen nép.Szerintem középfokút csinálj, alapfokút semmiképp sem mert annak nincs értelme és ha a munkádon kívül szinte minden idődet rászánod és ha akkor fogod elsőnek tanulni, akkor olyan 3 hónap és mehetsz is középfokúra.
2010. febr. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

SZia

Én sem javaslom az alapfokú nyelvvizsgát. Az esperantonak legkönyebb a nyelvtanja, de ahogy az elöttem szóló is mondta semmi értelme, csak arra jó hogy van. Mivel ez egy egyszerűbb nyelv ezért ehhez elég 3 hónap. Az angolra szerintem szánj rá egy fél évet. Ha németet szeretnél tanulni, ahhoz is szerintem kell egy fél év.

A fél év kb. annyira elegendő hogy annyira felkészítenek a nyelvvizsgára, hogy 60%-kal éppen átcsusszansz.

2010. febr. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előttem szinte minden hasznosat elmondtak. Az eszperantónak a legkönnyebb a nyelvtana, de ez csak egy MESTERSÉGES nyelv, ezt mondjuk inkább egyetemeken érdemes.

Az angolhoz minimum kell fél év - bár nem ismerem a nyelvi készségeidet; ez attól is függ, meg h tanárral v nélkül -, a némethez meg több kell. Minimum 2 év!

Én mindkettőt tanulom (meg még rajtuk kívül is tanulok nyelveket), és a német az kegyetlen tud lenni. És a német mostanség eléggi visszamaradott.

Elsősorban az angol javasolom, vagy még a spanyol az, ami szóba jöhet. A nyelvtana hasonló, mint az angolé, vannak egyéb hasonlóságok is; és ez is egy úgymond világnyelv!

Sok sikert! ;)

2010. febr. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Napi két óra munkával 1 év alatt feljutsz 0-ról középfokra angolból, HA jó a módszered. Szuperintenzív módszerekkel (napi 3-4 óra munka per nap) fél év alatt elérhető a középfok. Angolt tanulj, mert a többi nyelvnél sokkal fontosabb, és egyben az egyik legkönnyebb nyelv.
2010. febr. 3. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszaitokat! Az eszperantót tartom a legmegfeleleőbbnek, mivel nekem hamar kell a középfokú, ettől úgyis csak a fizetésem változik, meg persze kell a diplomám mellé. Szellemi munkát végzek, pici gyerekekkel foglalkozom, akik sok időmet, és energiámat elveszik, így gyorsan kell lépnem, anélkül, hogy sok időm menne el erre.
2010. febr. 3. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!