Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Két emelt nyelvi érettségi...

Két emelt nyelvi érettségi kiváltja a természettudományos érettségit?

Figyelt kérdés
Angolból és németből szeretnék emeltezni jövőre (előrehozott) és barátnőm mondta, hogy akkor nem kell term. tudományos tárgyból érettségizni. Ez mennyire igaz?

2013. nov. 14. 17:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Abszolút igaz. Sőt, már nulla emelt is kiváltja, ugyanis akkor sem kötelező természettudományos tárgyból érettségizni, ha nem teszel emeltet semmiből. Aki az ellenkezőjét állítja, az rémhírterjesztő.

Ettől függetlenül természetesen nagyon hasznos dolog letenni két emelt szintű nyelvi érettségit, ami jó eredmény esetén rögtön két nyelvvizsga is!

2013. nov. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező érettségi tárgyak: magyar (nyelv és irodalom), matematika, történelem, egy idegen nyelv. Ezek mellé kell még választanod egyet, ami bármi lehet (ha legalább két évig tanultad), szóval ha az egy másik nyelv, akkor az.
2013. nov. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :)

ugye az emelt érettségikor kapható nyelvvizsga csak Magyarországon érvényes?

2013. nov. 14. 19:37
 4/11 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen szabály, hogy két évig kell tanulni.


Kérdező: valószínűleg az összes nyelvvizsga csak Magyarországon érvényes, nem olyanok, mint a diploma, hogy mindenhol elfogadják, mert sok országban a tudást nézik, nem a papírt, sőt természetesnek is veszik, hogy tudsz nyelveket.

2013. nov. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

hm, amikor még én érettségiztem, akkor mi úgy tudtuk, hogy olyan tantárgyat lehet választani, amit min. két évig tanultunk. (szakközepesek voltunk, így a term.tud. tárgyakat csak két évig tanultuk)


szerintem a kérdező arra gondolhatott, hogy az így szerzett nyelvvizsga vajon besorolható azok közé, amik nemzetközileg is elismertek, vagy csak államilag elismertnek számít majd. (erről a kérdésről nincs infóm)

2013. nov. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
óta nincs ilyen szabály.
2013. nov. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2005 óta nincs ilyen szabály.
2013. nov. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Oh, akkor én már túl voltam az érettségin, de köszi az infót :)
2013. nov. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen. Arra gondoltam, hogy az emelt nyelvi érettségivel kapott nyelvvizsga nem nemzetközi.
2013. nov. 15. 08:04
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz mondjuk orvosira vagy egyéb ilyen

TTK-s helyekre menni, akkor nem váltja ki

2013. nov. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!