Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőfokú OKJ informatikus...

Felsőfokú OKJ informatikus képzések. Mi a különbség? Melyik ajánlott?

Figyelt kérdés

Tavasszal érettségizem, informatikai szakmát szeretnék tanulni (2 éves, emelt szintű képzés). Jelenleg Elektronikai, informatikai szakközépbe járok.

Pontosan nem tudom, mi érdekel leginkább, elég sok minden. (raktam már össze pc-t, telepítettem belső hálózatot, kép-video szerkesztés is érdekel.. idősebb ismerősöknek tanítom a pc használatát...)

Programozásban nagyot csalódtam, nem szeretnék programozó lenni, de az nem gond, ha használni kell alkalmanként valamely nyelvet (előnyösnek tartom az ismeretét, csak nagyon unalmasnak). Illetve az idegen nyelv sem erősségem (de tanulok angolt, és németet is).


Ezeket a szakmákat néztem:

NFORMATIKAI RENDSZERGAZDA

MŰSZAKI INFORMATIKUS

IT MENTOR

Illetve IT biztonságtechnika is érdekel.. (de az ethical hacking képzés pl. drága, és magasabb szintű angolt igényel)


A problémám, hogy azt sem tudom pontosan, melyiknél mit tanulnánk, illetve hol lehetne elhelyezkedni velük, és pontosan milyen szakon.

(Több helyen pl. ezt írják:

A szakképesítés megszerzése után betölthető munkakörök:

Egyéb számítástechnikai foglalkozások).


Egyetem nem játszik, nem vagyok elég jó tanuló, és anyagilag nem tudnánk fizetni a képzéseket.



2013. nov. 16. 19:12
 1/1 A kérdező kommentje:
IT support, újságírás, videovágás, és médiai munkakörök foglalkoztatnak, de ezekben sem látok nagyobb keresletet.
2013. nov. 16. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!