Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy szöveget...

Hogyan lehet egy szöveget hatékonyan szóról szóra bemagolni?

Figyelt kérdés

2013. nov. 19. 22:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy ha lehet bekapcsolok zenét viszonylag hangosan (legalábbis ez nekem segít, hogy elnyomja a külső hangokat és így sokkal jobban tudok koncentrálni), és utána kisebb logikai egységekre bontom (mondjuk egy sor versnél vagy egy mondat) és csoportokba szedem (versszakok, paragrafusok). Az első mondatot addig ismételem, amíg fejből nem megy, aztán hozzáveszem a következőt. A következő paragrafusnál az előzőt nem ismételem, hanem külön tanulom meg. Aztán ha megy akkor az összes eddigivel együtt elpróbálom elmondani


Ezzel akár egy szünet alatt hoszabb verseket is bemagoltam, szóval számomra elég hatékony volt.


De másrészt ez ember függő: neked kell megtalálni, hogy neked hogy megy jól.

2013. nov. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!