Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 9. osztályban mi a tananyag...

Bratilla kérdése:

9. osztályban mi a tananyag irodalomból?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elveszett a 9.-es irodalomfüzetem, a könyvünk meg elég hasnálhatatlan (ráadásul annak is már csak egy része maradt meg), neten meg nem akadtam rá. Csak a címek kellenének, pl. emlékszem, hogy az eposzok voltak, meg görög dráma, ilyesmik... De ezek egymás után, cím szerint hogy vannak? Próbáltam tankönyvek tartalomjegyzékét megnézni, de vagy nem sikerült, vagy más tematika szerint haladtak.

Ti hogy tanultátok/tanuljátok?


2013. nov. 22. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Nálunk ez volt: Műnemek/műfajok, Mítoszok/mitológia, Az istenek születése a görög mitológiában, Az olümposzi istenek, Biblia(A Biblia részei, az Ószövetség részei), A vízözön története, A Zsoltárok könyve, Héber költészet, Az Újszövetség, A tékozló fiú, Jézus példabeszédei, A görög epika, Az Iliász cselekménye, Az Iliász, Az Odüsszea cselekménye, Az Odüsszea szerkezete, A görög líra, Az időmértékes verselés, Szapphó, A görög dráma, A görög színház, Szophoklész, A thébai mondakör, Antigoné cselekménye, A római irodalom, Catullus költészete, Vergilius, Horatius, Horatius carmenei, A középkor és világnézete, A román és gótikus stílus, A halotti beszéd, Az Ómagyar Mária-siralom, Legandák, A világi irodalom a középkorban(Vágánsköltészet, Dante), Boccaccio, A magyar reneszánsz, Janus Pannonius +versei, A magyar reneszánsz 2. szakasza - Reformáció Magyarországon, Irodalmi élet a reformáció idején, Balassi Bálint +vitézi és szerelmi költészete
2013. nov. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon, nagyon, nagyon szépen köszönöm!

Tényleg hatalmas segítséget jelentett a válaszod!

Köszönöm!

2013. nov. 22. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!