Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan küszöbölhetném ki ezt...

Hogyan küszöbölhetném ki ezt a dolgot, ami nekem probléma? Szobatárs-tanulás téma?

Figyelt kérdés
Jelenleg ketten bérelünk egy szobát egy lánnyal. Szinte egész nap itthon van. Ki sem mozdul ha nincs órája. max hétvégén két óracskára. Sokszor jól esne egyedül lenni, de nincs privát szférám és ez nagyon zavar. Most költözni nincs lehetőségem. Ha meg elvonulok a konyhába, akkor mindig vagy kijön valaki, vagy a szobatársam kérdezni, hogy miért vonultam el, ami zavaró, mikor egyedül akar lenni az ember. Milyen tanácsokat tudnátok adni, vagy hova tudnék menni, ahol egyedül lehetek? Na meg az a zavaró, hogy a barátját másfél hónap alatt 3szor felhozza, olyankor persze még rosszabb a helyzet, legutóbb is a másik lakótársamnál aludtam.
2013. nov. 28. 10:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Mikor koleszos voltam, 19 éves koromig, az maga volt a pokol. Nekem borzasztó szobatársaim voltak, a kollégium egyik legrosszabbjai, ráadásul 4en voltunk egy szobában. Nem tudtam tőlük tanulni, ők ráadásul nem is tanultak semmit, de nem mint elmentek akkor volna valamerre, hogy engem nyugton hagyjanak, hanem ott döglöttek benn a szobában, és zavartak. Valamint ugyan ezt éreztem, hogy nincs privát szférám, hisz mégis már 19 éves voltam...

ami biztos, én megfogadtam, hogy soha többet nem fogok egy lakásba kerülni senkivel, aki nem a családtagom, vagy a legjobb barátom, illetve a párom. Pláne nem egy szobába.


"legutóbb is a másik lakótársamnál aludtam."


Ilyen meg nincs, hogy téged kitúr a szobából, az nem csak az ő szobája, hanem a tied is. Tekintettel kéne lennie rád, nem az, hogy elküld más szobába aludni, mert akkor persze neki van privát szférája.


Ha nem is külön lakásba, de ha van rá lehetőség, biztos átköltöznék egy saját szobába, ahol egyedül vagyok, ha van üres szoba.

2013. nov. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát konkrétan nem mondta, hogy menjek ki, de úgy fejezte ki magát, hogy úgy oldották meg előttem az ilyesmit, hogy az előző szobatársa a másik szobában aludt. LEgelőre én meg azon voltam, hogy oké, ez az egyetem, legyünk jófejek egymással, megoldjuk rájöttem, hogy azért nem megy nálam olyan könnyen ez a fél-koleszos élet. Nem tűnt fel eleinte, de mostmár kezd kikontúrozódni ez a nagyon aranyos kislány mögötti sunyiság. Eleinte meg még azt is mondta, hogy az előző szobatársa sokat nem volt otthon, mert barátja volt, s napokig haza nem jött. Aztán mostmár kezdem érzékelni meg tapasztalni a dolgokat, meg azért nem vagyok az a nagyon alkalmazkadó, személyreszbható lány sem. Takarítok normálisan, semmit nem hagyok magam után, de nagyon idegesítenek ezek a dolgok. Köszönöm a választ, hasznos volt.
2013. nov. 28. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!