Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki érti a kémiát elmagyarázná...

Aki érti a kémiát elmagyarázná? SŐRGŐS

Figyelt kérdés

Például van egy ilyen molekulám: CHCL3.

Ennek hogyan tudom megalapítani a szerkezeti képletét?Honnan tudom , hogy melyik van középen, és melyik oldalt a rajzban?

Valamint a kötés és molekula polaritását mi alapján döntöm el , hogy melyik? (hogy poláris/ apoláris)És ezeket mi alapján számolom ki?

Vagy honnan tudom ,hogy szimmetrikus -e vagy sem?


(Sajnos a kémia nagyon nem az erősségem, én nagyon örülnék ha valaki segítene megérteni)


Előre is köszönöm!



2013. dec. 2. 06:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

a szerkezeti keplet ugyanaz mint a CCl4-nek az meg tetraederes. csak ugye itt az egyik Cl szubsztitucioval helyet cserelt egy H atommal

az osszegkepletbol kovetkezik a terszerkezet, abbol hogy melyik a kozponti atom meg a ligandum :)

itt a C van kozepen mar csak azert is mert neki van 4 parositatlan elektronja :)

a polaritas reszben a szimmetriatol fugg, meg a nemkoto elektronparoktol is persze mert a klor negativabb mint a H, ezert ez polaris lesz.

a szimmetria.. szimpla matek, de ha az nem, akkor meg bemagolod :D

de pl az alakok: a linearis szimmetrikus, sikharomszog is, tetraeder is...igazabol ha ranezel es az egyuk oldal tukorkepe a masiknak akkor szimmetrikus. es azt hinned hogy apolaris de amint emlitettem ott vannak a nemkoto elektronparok :)

jajj es bocsanat a fogalmazasert de nekem is fel 10 van :)

2013. dec. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A hidrogén sosem közpinti atom, mert csak egy elektronja van ami kötésbe kerülhet. A klór pedig a klór-oxidokat/fluoridokat leszámítva szintén mindig egy kötést hoz létre. A szén mindig 4-et. Így nem nehéz kitalálni.
2013. dec. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. dec. 3. 05:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!