Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elsőéves vagyok egy állami...

Elsőéves vagyok egy állami ösztöndíjas képzésen, de úgy döntöttem, hogy jövőre újra felvételizek. Hogy van ez?

Figyelt kérdés
egy másik intézménybe szeretnék egy államilag támogatott képzésre jelentkezni. Megmarad a 10 támogatott félévem? Az addig elhasznált 2 félévet vissza kell fizetni az előző intézménynek?
2013. dec. 3. 16:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Hamég most kiiratkozol,nem kell visszafizetned (úgy tudom) Viszont ha be akarod a köv. félévet is fejezni,

akkor már majd vissza kell fizetned a képzési ktg. felét

Ja, meg nem marad meg a tíz felhasználható féléved

2013. dec. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

2. A Hallgató kötelezettséget vállal arra, hogy:

a) az általa folyatott, állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzésen a képzési és kimeneti követelményekben meghatározott tanulmányi idő alatt, de legfeljebb a képzési és kimeneti követelményekben meghatározott képzési idő másfélszeresén belül megszerzi az oklevelet, és


5. A szerződés 2. a) pontjában meghatározott kötelezettség a képzésváltást nem korlátozza. Képzésváltás esetén a szerződés teljesítése szempontjából az újabb képzés képzési ideje irányadó, valamint az állami (rész)ösztöndíjjal folytatott tanulmányok idejébe beleszámít a hallgató képzésváltása előtti képzésén igénybe vett állami (rész)ösztöndíjjal támogatott tanulmányok ideje.


Tehát elvileg nem korlátozzák a képzésváltást, de le kell perkálni félmilliót?

2013. dec. 3. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!