Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valóban nem minden mérnöki...

Valóban nem minden mérnöki szak igazi mérnöki?

Figyelt kérdés

Mert szerintem nem minden szak mérnöki, de van, ami mást állít.

Szerintem a mérnök innovációval foglalkozik, fejleszt, tervez.

Ami ilyen "megmondóember" meg menedzser-szerű, az nem mérnök.


2013. dec. 7. 22:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Pontosan mely szakokra gondolsz?
2013. dec. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Amelyikek inkább megmondom a másik mérnöknek, hogy mit csináljon típusúak. Nem egy van..
2013. dec. 7. 23:12
 3/15 anonim ***** válasza:
azt a szakot muszaki menedzsernek hivjak, es nem mernoki szaknak.
2013. dec. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Gazdasági mérnöknek is nevezik, meg tudtommal át fogják nevezni

Meg ott van a környezetmérnöki, a másik ilyen

Borzalmasak.

2013. dec. 7. 23:26
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a kertészmérnökön szoktam kiakadni.

De megérjük még, hogy lesz útburkolat karbantartó szakmenedzser mellett majd útburkolati fedőréteg rekreációs mérnök. (Egyik aszfaltozik, másik meg keveri hozzá az anyagot.)

2013. dec. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de egy komolyabb kert megépítése elég sok tervezést és innovációt igényel. Sőt, létezik kertészettudomány, ahol ugyanúgy lehet kutatni és fejleszteni...
2013. dec. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én nem haragszom. :D

De azt nem hiszem, hogy egy kert megtervezése felérne egy épület, egy komoly áramkör, vagy berendezés megtervezésével. Nyilván nem. És ez a komplexitás és magasfokú tervezés teszi a mérnök szakokat azzá, amik.

2013. dec. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen és mekkora kert... De, képzeld, vannak olyan méretek és igények, amikor elég komoly tervezést és szaktudást igényel, hogy 50-100 év múlva is kinézzen valahogy az a kert. Más kérdés, hogy Magyarországon erre nem igazán van igény (pénz), ezért akinek ilyen affinitása, végzettsége van, sokkal jobban jár, ha külföldre megy.
2013. dec. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Egy kis mellékes:

A környékünkön lakott egy pasas, aki egy érettségivel csinálta a kerttervezést, kertépítést. Nem csinálhatta rosszul, mert megélt belőle. Köztereken illetve egyik parkban is volt neki munkája.

Szerinted egy rendes mérnöki szakmát mennyire lehet űzni egy érettségivel, minden további képzés elvégzése nélkül?

Ha lehetne, nem lenne hiányszakma egyik sem.

2013. dec. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
A kertészmérnök nem csak kertépítéssel foglalkozik, komplett gazdaságokat tud megtervezni és irányítani. Sőt, ha arra szakosodik, technológiai fejlesztésekkel is foglalkozhat, amik célja lehet pl. a termésnövekedés. Magyarországon főként haszonnövényekkel foglalkozik, ráadásul pontosan az említett OKJ miatt. Sőt, a kertészmérnöki képzés eléggé komlex, de sajnos több olyan OKJ képzés is van (pl. gyógynövénytermesztő), amelyik kiszakít belőle egy kis szeletet. Ez olyan, mintha egy villamosmérnökit szétszednének OKJ-kra és külön ember kéne ahhoz, hogy megtalálja a fázist, meg egy másik, aki tudja, hogy mi az a nulla...
2013. dec. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!