Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A gyógypedagógiai vagy kondukt...

A gyógypedagógiai vagy konduktori szak?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok és nem tudom, hogy mi legyek. Az a vágyam, hogy embereken segítsek.

Nemrég érdekelni kezdett a konduktor és a gyógypedagógia. Azt olvastam, hogy azok az emberek, akiknek életcélja mások segítése, és ilyen munkája van, nagyon hálásnak tartják, mellette nagyon szeretik. Engem inkább a konduktori érdekelne, viszont lelkileg megterhelő, és Anya szerint én sírva fakadnék egy mozgássérült kisgyerek láttán, annyira szíven ütne. Ez tényleg így van? Nagyon megterhelő érzelmileg? Vagy az ember csak egy idő után megtanul az egészhez alkalmazkodni? És a gyógypedagógiai? Ebből a szempontból melyik lenne jobb? Vagy keressek más szakot?



2013. nov. 28. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

figyi én ilyen helyen dolgozok, 28-ból 26 gyerek mozgáskorlátozott, emelett az összes súlyosan értelmi sérült. próbálj meg meglátogatni egy ilyen helyet hogy lásd. én imádom engem feltölt, amúgy gyógypeddel több mindent tudsz csinálni, de ha konduktor érdekel akkor tedd azt. Amúgy én szociálpedagógiát tanultam pont ezért mert én is másokon szerettem volna segíteni.És be is jött. Nekem mondjuk sokat segített hogy előtte 8 hónapig szenvedélybetegekkel foglalkoztam és ez nagyon megedzett.

Ha kérdésed van írj nyugodtan

2013. nov. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ahogyakarod válasza:
Én 12-es vagyok és gyógypedagógiára jelentkeztem, de ma felmerült bennem, hogy talán inkább konduktor akarok lenni, szóval hasonló helyzetben vagyok, mint te. :) Annyiban tudok segíteni, hogy az anyukám gyógypedagógus, és őt érzelmileg nem terheli meg az, hogy fogyatékkal élő gyerekekkel foglalkozik (bár szerintem ő pontosan erre a szakmára született). Mikor másoknak mondtam, hogy gyógypedagógus szeretnék lenni azt mondták, hogy ők nem bírnák, mert csak sajnálattal tudnának nézni a gyerekekre. Őszintén egy kicsit én is tartok ettől, de mindenképpen szeretném megpróbálni vagy a konduktort, vagy a gypt. Szerintem ha ezt szeretnéd, akkor vágj bele! Ha esetleg nem tetszik, akkor is tudsz szakot váltani.
2014. márc. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :D Már rájöttem, hogy nem elég türelmem hozzá, lehet, hogy egy idő után a beteg sínylené meg, nem én. Ráhagyom a türelmesebbekre. :D Neked pedig sok sikert, Ahogyakarod!
2014. ápr. 22. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!