Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg holnapra...

Hogyan tanuljak meg holnapra 50 oldal tortenelmet szo szerint, ha egy mondat elolvasasa utan hanyok annyira utalom?

Figyelt kérdés
A tanarunk nagyon megutaltattam velem, mert akar mennyit tanulok, neki sose eleg es negyestol jobbat sose ad. Elolvasok egy mondatot az elejebol es mar rosszul vagyok, annyira utalom:( Igy hogyan tanuljam meg holnapra?

2013. dec. 9. 10:08
 1/6 anonim válasza:

Biztos nem ma kaptál holnapra 50 oldalt. Be kellett volna osztanod hogy minden napra x oldal jusson és legyen idő az átnézéshez és a felidézéshez.

Most már annyit tehetsz hogy csinálsz belőle egy vázlatot és azt tanulod meg.

2013. dec. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát így sehogy....

Vagy mérlegeld magadban, hogy mit szeretnél holnap kapni, egyest vagy négyest. Egyébként nem tudom hány éves vagy, de csak hogy tudd, az iskolában és az életben sok olyan dolgot meg kell csinálni, amitől az ember igazán hányni tudna. Próbálj meg a hozzáállásodon változtatni és vagy ülj le szépen tanulni vagy végig öklendezed a mai napot a tanárt szidva. Viszont ettől neki még ugyanúgy megmarad a lelki nyugalma meg a munkája, neked viszont az átlagod fog meredeken lefelé száguldozni a kapott egyes miatt.

2013. dec. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hat az a baj, hogy ket hetig korhazba voltam es igy osszegyult ilyen sok:( Megprobalom en tanulni, de egyszeruen nem megy:(
2013. dec. 9. 10:17
 4/6 anonim válasza:

Nálunk nagy hiányzáskor, betegség miatt elengedték az adott dolgozatot, bepótolhattuk a kövi héten. Nálad nincs ilyen lehetőség?

Kérj halasztást, igazolással csak elengedi hogy holnap ne kelljen írnod ilyen nagy mennyiségből.

2013. dec. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Viszont ha el is engedik neki most a számonkérést, akkor is jobb lesz, ha most nekilát, mert 50 oldal nem kevés, főleg ha meg se próbál úgy hozzáállni a dologhoz, hogy abból jó eredmény is legyen. Tehát, próbáljon meg haladékot kérni, változtasson a hozzáállásán és ossza be a kapott időre a tananyagot. De elsősorban mindenképpen a hozzáállással van a baj, mert így egy oldal megtanulása is kész gyötrelem lesz. Csak magával fog kitolni a kérdező és gondolom a legkevésbé se fog érdekelni senkit, hogy ő épp melyik tantárgyat utálja.
2013. dec. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy szó szerint kellene megtanulnod? Nem megtanulnod összefüggéseiben, és a konkrét évszámokat, adatokat tudni csak szó szerint? Én középiskolában akkor sem tanultam meg szó szerint komplett anyagokat, ha tényleg ezt várta el a tanár, inkább kaptam rosszabb jegyet, mint hogy buta magoló gép legyek.
2013. dec. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!