Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Rgényt szeretnék írni! De nem...

Rgényt szeretnék írni! De nem tudom mennyi legyen egy fejezet, hány oldal legyen? Pl egy átlagos regénynek egy fejezete kb hány oldal? Hány mondat?

Figyelt kérdés
Olyanok írjanak, akik szoktak regényt írni
2009. okt. 16. 17:26
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
33%
úr isten, sztem te ne írj regényt .-...
2009. okt. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
ez szemétség volt..nem tudod h tehetséges vagyok e szval, bocs, de húzz innen
2009. okt. 16. 17:32
 3/37 anonim ***** válasza:
36%
Aki tényleg tehetséges,az ilyet nem kérdez. Főleg nem azt,hogy hány mondat... Aki tényleg tehetséges,az nem magasztalja magát,hogy tehetséges. Ha most leírom,hogy legyen 15 mondat,akkor megírod 15 mondatban? Tudod,mit? Ird meg 15 mondatban,és olvasd fel a Csillag születikben vagy a Mónika showban. :-D
2009. okt. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
kösz h ilyen rendes vagy velem, én csak arra voltam kíváncsi, hogy egy átlagos regény pl twilight stb.. hány oldalas, de mondtam h húzz innen
2009. okt. 16. 17:45
 5/37 anonim ***** válasza:
27%
Nézd,ennek az oldalnak nem ez a stílusa. Húzz el te,ha nem tetszik. És nem 1 emberrel beszélgetsz.
2009. okt. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
tom,de nem az is az stílusa, hogy teljesen hülyének néznek:(
2009. okt. 16. 17:51
 7/37 anonim ***** válasza:
13%

Akkor talán ne kérdezz hülyeségeket? Ez jó megoldás lenne...

A regény hossza leginkább a tördeléstől függ. Nézz utána, mi az a tördelés. Tanuld meg csinálni. Keress rá, mennyibe kerül manapság egy átlagos grafikus, illusztrátor, mennyi egy regényberító és mennyiért vennék meg az irományodat a kiadók (kb 80 000 ft, ha élvezhető. Egy egész regény, életed munkája. És még akkor sem biztos, hogy kiadják). Ja, és tanulj meg helyesen írni.

Nincs megszabva, hány oldal egy fejezet. Nem is kötelező, hogy legyenek fejezetek. Olvass sokat.

Ui: Magyarországon havonta nagyjából 1200 új regényt dobnak a kiadók piacra. Gondolkozz el... remélem, menni fog.

2009. okt. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
figyelj ennél már sokkal hülyébb kérdés is volt itt fent, mégis ez a leghülyébb menj má a nem mondom hova
2009. okt. 17. 11:32
 9/37 anonim ***** válasza:
53%
Ha regényt akarsz írni ne ilyen oldalakon nézz utána hogy hogyan kell, hanem a SZAKIRODALOM-ban, tanulj sokat a magyar órákra, és olvass sokat de ne Twiligh-t az nem igazi irodalom.
2009. okt. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
19%

Hát azért akkor vajon most ki is a hülyébb?

Tudod regények nem úgy születnek, h "na fogjunk neki, egy oldalra 20 sort é..." stb, figyi ez NEM ÍGY MEGY!! Ha így menne, na az pontzosan a tehetségtelenséget jelenti, azaz nehogy már bármit írj, sztem menj árkot ásni, az jobban menne. legalábbis ennél biztosan. A tehetség tudod az csak úgy "jön", az nincs így bekorlátozva, hogy hány oldalra hjány mondat, tiszta téboly ....... milyen emberek vannak ......

Fogyadjunk még csak témád sincs, csak lényeg h te regényt akarsz írni. Az agyam eldobom.

2009. okt. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!