Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS - mi a számviteli mérleg...

SOS - mi a számviteli mérleg és eredménykimutatás közötti kapcsolat? MIlyen viszonyban állnak egymással?

Figyelt kérdés
Holnap lesz az államvizsgám és ezt megkérdezhetik, de csont hülye vagyok számvitelből ezét kérlek az én nyelvemen mondjátok leegyszerűsítve.
2013. dec. 16. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor miért ilyen szakra jártál? :-)))


Egyébként a kapcsolat az, hogy a mérleg a készítés szerinti állapotban a vagyoni helyzetet mutatja, az eredménykimutatás meg az adott időszakra vonatkozó bevételt, nyereséget (adózás előtti, utáni), az így kimutatott tárgyévi eredmény pedig bekerül a mérlegbe, mint mérleg szerinti eredmény, a következő évben pedig az eredménytartalékba, ami szintén a mérlegben található.

2013. dec. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, átmentem...

Jó magyar közgazdász lettem... :)

2013. dec. 18. 12:54
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyébként azért, mert rendőrnek nem vettek fel :)
2013. dec. 30. 17:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyen alap dolgot nem tudni államvizsga előtt gáz. Ezt nemhogy államvizsgán, de sima számvitel alapjai órán is alap. Ezért van, hogy sok no-name főiskolán végzett ostoba diplomás van. Rendőrnek jobb lettél volna.
2020. dec. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!