Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem vagyok képes megérte...

Miért nem vagyok képes megérteni a matekot?

Figyelt kérdés
Alsó tagozat második osztály óta kettes vagyok belőle. Nyolcadikban pótvizsgáznom kellett, jártam tanárhoz akkor kicsit kapisgáltam és 3as lett a pótvizsgám. Tavaly megbuktam félévkor belőle és év végén is. Évet kellett ismételnem, most se értem pedig másodjára tanulom. És e mellé az idei tanárom nagyon furcsán tanít, tehát nem az hogy szigorú hanem nagyon gyors, érthetetlen és nagyok az elvárásai, persze nem a tanár a hibás tudom de már fogalmam sincs mit kéne kezdenem magammal hogy ne bukjak meg és legalább letudjak 2esre érettségizni belőle. Amúgy más tantárgyakból jó vagyok az irodalom és a nyelvtan a kedvencem, újságíró szeretnék a jövőben lenni. Oda elvileg nem sok matektudás kell de ha érettségin megbukok belőle akkor lemondhatok erről és elég nagy rá az esély. Van valaki aki hasonló problémákkal küzd, esetleg valaki aki tudna tanácsot adni mit kezdjek magammal????
2013. dec. 17. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Mentesd fel magad matekból; elmész a tanulási tanácsadóhoz, ő csináltat veled teszteket, és abból le tudja szűrni, hogy te diszkalkuliás vagy-e. Ha az vagy, akkor felmentést ad matekból; ez azt jelenti, hogy ugyan órára be kell járnod, de nem kapsz jegyet, és érettségizned sem kell belőle, de mivel kötelező 5 tantárgyból érettségit tenni, ezért helyére kell egy természettudományos tárgyat választanod (fizika, kémia, biológia, földrajz, talán az informatika is ide tartozik, ebben nem vagyok biztos).
2013. dec. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ahogy az első irta: val'szeg diszkalkuliás vagy.

ha a teszten kiderül, hogy nem vagy az, akkor csupán az alapokat nem jegyzed/tanulod meg, nem ismered fel őket, és ezért nem megy.

2013. dec. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!