Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matekot hogy lehet tanulni/meg...

Matekot hogy lehet tanulni/megérteni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy rosszul állok matekból, itt az év vége, nem akarok intőt kapni! Járok külön órákra, de valahogy mikor felmérőt írunk sosem sikerül! A mértan még valahogy megy, de a számtan nagyon rosszul! Hogy érthetném meg mi lényege???
2011. máj. 15. 17:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
sok gyakorlással
2011. máj. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vedd elő év eleje óta az összes füzetedet, csináld meg az összes gyakorlatot. Csak akkor lépj tovább, ha az előzőt már érted. Amikor én azt csináltam, hogy óra után otthon átnéztem az órai anyagot és lelkiismeretesen megírtam a házi feladatot, mindig ötös voltam, nem is készültem különösebben a témazárókra. Javaslom Neked is ezt, valamint, hogy merj kérdezni órán, ha valamit nem értesz. Vagy kérj meg egy jobb matekost az osztályból, hogy ami nem megy, nézzétek át együtt. Ügyes legyél! :)
2011. máj. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha jársz külön matekra, akkor ne csak az oktatóra hagyatkozz, hanem kérdezz meg mindent, ami csak eszedbe jut, mégha esetleg hülyeségnek is tűnik valami, mert jobb hülyeséget kérdezni, mint aztán később meg csinálni.
2011. máj. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Rendben, megfogadom a tanácsokat! Köszi! :)
2011. máj. 16. 07:51
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha van bármi konkrét kérdésed, írj privit!
2011. máj. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

sok gyakorlással! jó lenne ha a legelejétől elővennéd ami azt jelenti hogy a 9.-es tananyagtól.

Mivel lassan lezárnak ezt hagyd nyárra de nézd át mert bajok lesznek.


Barátkozz össze egy jótanulóval


És ahogy írták is órán merj kérdezni! sokan azt hiszik hogy ciki kérdezni, de hidd el az osztályba mások is vannak akik nem értik csak ők sem szólnak, a tanárnak meg az jön le hogy mindenki érti.Kezd el te majd meglepődsz pld: " tanárnő ezt elmagyarázná még egyszer" nálam volt olyan hogy felraktam ezt a kérdést és a tanár megkérdezte hogy értem -e? mire én: nem! ezt eljátszottuk 3X a végén az osztályt teljessen kizárta csak nekem magyarázott, de megértettem, de kb 4X magyarázta el 4 különböző módón


A különórán pedig ugyanúgy kérdezhetsz ott te vagy a " fönök "

2011. máj. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi, amúgy 8-ba járok!
2011. máj. 18. 08:28
 8/12 A kérdező kommentje:
Szoktam kérdezni, de legtöbbször a különórán, mert a sulis tanárnőnk eléggé... :S Gyorsan elmondja amit akar, és aki érti az érti aki nem az nem!! Így megy ez!
2011. máj. 18. 08:29
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

igen, de ilyenkor le kell állítani: "lassabban lehetne" tényleg merj neki szólni.

Ha 8.-os vagy akkor bírd ki ezt a pár hetet 9.-től ugyis mindent előről vesztek, de elviekben neked már megvan a szilárd alapod, de a jobb tanárok újra átveszik rendessen.


Szóval ha valami gondod, bajod van szólj neki, mert ha neked gyors és nem érthető mások is vannak az osztályba akik így vélekednek max nem szólnak.


Szóval gyakorolj, és mindig otthon nézd át a példákat amit vetteketek

2011. máj. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Matek feladatokat próbálj meg megoldani az alábbi útmutatás alapján (először kezd az egyszerűbbekkel, amiket amúgy is meg tudsz oldani, csak most próbáld meg ezen a módon megközelíteni a megoldást):


[link]

2011. máj. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!