Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológus szeretnék lenni....

Pszichológus szeretnék lenni. Szerintetek ilyen képességekkel van esélyem?

Figyelt kérdés

Bioszból kitünö vagyok, történelemböl, irodalomból, nyelvtanból szintén. A matematika nem a kedvencem, de abból is ötösöm van. A3-as szinten beszélem a németet (4 éve tanulom suliban), B2-esen az angolt, de folyamatosan fejlödök, tanulok. Emellett tanulok spanyolul. Az átlagom 4,90-5,00 között mozog. Most 8.os vagyok, és ennek szeretnék tovább tanulni. (azt meg kell jegyeznem, hogy elég érzékeny vagyok, és van egy-két dolog az életemben, ami lehet zavaró tényezö (jártam pszichológushoz, mert... hosszú))

Alkalmas lennék?

(bocsi a hibákért, telefonról írok)



2013. dec. 20. 18:48
 1/2 anonim válasza:
8%
Ezeknek a tantárgyakhoz semmi köze a pszichológusnak. Ha empatikus vagy, normális, megértő. Akkor van esélyed, de így, hogy te is jártál most mindegy miért így felejtsd el, de gyorsan!
2013. dec. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Előző válaszadó: Öhömm, hát egyáltalán nem.


A tantárgyi eredmények egyáltalán nem mutatják a képességeid, főleg nem általános iskolában (a másik: a jegyek az iskola színvonalától is függnek).

A pszichológusok között a legnagyobb a szakmák közül a pszichés betegségek aránya, szóval ez sem mond semmit - sokan pont ezért indulnak ebbe az irányba tovább.

Empátia: fontos, de aki szerint a "meg tudom hallgatni az embereket" elég a pszichológiához, az inkább diplomát se szerezzen.

Hogy alkalmas vagy-e az a kitartásodtól és személyiségedtől függ, hogy bejutsz-e csak az függ a jegyeidtől.

2013. dec. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!