Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanítsak angolt?

Hogyan tanítsak angolt?

Figyelt kérdés

Ha tudnátok valamilyen könyvet ajánlani, ami idegennyekv oktatásról szól az is nagyon jó lenne.

Kezdő szintről kellene kezdenem...


2009. nov. 27. 19:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Welcome, minket abból tanítottak és szerintem könnyű és j volt.
2009. nov. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Írjál inkább privátot vagy annyit ide is írhatsz, hogy ki vagy, hol kell kiknek angolt tanítanod, mért bíztak meg ezzel a feladattal. Ezek nélkül az alapinformációk nélkül nem lehet semmit mondani. Nagyobb könyvesboltokban kaphatók főleg kinti kiadású módszertani könyvek, hol laksz?
2009. nov. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem angol könyv kellene, hanem olyan amibe fel van építve egy tematika, vagy leírják, hogy hogyan is érdemes hozzákezdeni, mivel kell foglalkozni először, hogy rá lehessen építeni.

Nekem is van már egy elképzelésem, de nem tudom, hogy mennyire használható :D

2009. nov. 27. 20:07
 4/14 A kérdező kommentje:
Gyerekeket kell tanítani
2009. nov. 27. 20:08
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez még mindig kevés információ, válaszolj a tájékozódó kérdésekre és akkor tudok segíteni. A fenti kérdéseken túl hány gyereket, hány évesek, hol folynak az órák, milyen intenzitással, te hány éves vagy és honnan van a nyelvtudásod?
2009. nov. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kéttannyelvűbe járok, 12edikes vagyok..hát elvileg egy középfokú nyelvtudásom van. A gyerekek 5-8. osztályig lesznek, nem tudom pontosan, hogy hány fő, de 10en biztosan lesznek.
2009. nov. 27. 20:59
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
És hol kéne őket tanítani, milyen rendszerben? Tankönyvből? Egy ötödikes teljesen más, mint egy nyolcadikos, nem túlzás, hogy nem lehet őket összeengedni. Célszerű tankönyvet használni, mert az megadja a tematikát, főleg ha nincs tanítási gyakorlatod. Magyar nyelvű szakirodalom nem nagyon van. A választott tankönyvnek viszont valószínűleg van tanári könyve, ahol részletesen leírják az órák menetét. Alapelv, hogy legyen játékos, változatos, egy órán sokféle tevékenység, a gyerekeket aktivitásra késztetni, minél többet beszéltetni, nem kell minden hibát kijavítani. Hanganyagot is kell használni, a szavakat folyamatosan ismételni, hogy el ne felejtsék, az interneten is rengeteg segédanyag van. A kicsik még nem terhelhetők annyira, mint a nagyok, 90 percet nem bírnak ki. Mozgással, rajzolással, énekléssel, játékkal kell színesíteni. Ennyit dióhéjban, de áruld el, hogy hogyhogy téged bíztak meg, és nem egy végzett tanárt. És mi a saját koncepciód, terved?
2009. nov. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ez önkéntes munka, hátrányos helyzetű gyereket tanítanék...

Hát nem tudom én sem pontosan, hogy mivel kezdjem, de majd a régi füzeteimben keresek vissza, hogy mi anno, mit és hogy csináltunk, adok majd ki feladatokat, és azt közösen fogjuk, hogy begyakorolják a szerkezeteket, igeidőket.

Az a baj, hogy nem tudom, hogy mennyit taníthatok meg egy órán, szóval, hogy mennyit tudnak majd megjegyezni, megérteni, mert nyílván az alapoknál fogalmuk sincs a nyelvről. Egyébként lesznek páran azért, akik tanulnak angolul...

2009. nov. 27. 21:49
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel negyedikes korától mindenki tanul egy nyelvet, ezek a gyerekek nem kezdők. Akkor korrepetálni kell őket, az iskolai anyagot gyakoroltatni? Ne nyelvtanozz, ne igeidőzz és ne nyelvtani gyakorlatokat csinálj, mert ahhoz nem lesz türelmük, rövid úton megunják és nem fognak járni. Sokkal inkább beszélni, egyszerű szituációs párbeszédekkel, nem baj, ha hibásan. A te nyolcéves füzeted nem fog működni. És mégegyszer mondom, tízéves és 14 éves gyereket nem lehet összeereszteni, mert teljesen mások. Az egyik még kisgyerek, a másik kamasz. Nem szép dolog tőlem, de túl nagy fába vágod a fejszédet minden előképzettség nélkül. A nyelvtanítás illetve bármilyen tanítás egy szakma, nem elég a nyelvet tudni. Gyakorlat kell hozzá, koncepció (mit is akarok megtanítani, mi a célom?), először órákat látogatni, a rendelkezésre álló anyagokat megismerni, tanulni. Melyik városban élsz?
2009. nov. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Persze ezzel én is tisztában vagyok :D

Nem véletlenül írtam ide, hátha valaki tud ajánlani vmi könyvet vagy bármit ami segíthet. Ezt nem én döntöttem el, hogy ők így legyenek együtt, erre van lehetőség.

2009. nov. 27. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!