Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes még kitanulni ebben...

Érdemes még kitanulni ebben az országban valamilyen szakmumkát, amivel talál az ember melót, és amiből meg is lehet normálisan élni?

Figyelt kérdés
Mindenhonnan csak az ömlik mennyi a diplomás és hogy egyre kevesebb munkát találni, mi a helyzet a szakmunkával?

2014. jan. 5. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Pont amiatt éri meg nagyon, mert egyre több a diplomás. Mindenki diplomát akar szerezni, szinte minden egyetemi és főiskolai szakon túlképzés van, nehéz elhelyezkedni. A hiányszakmák mind valamilyen szakmunkák. A mai embernek nem ízlik a fizikai munka, mindenki azt hiszi, hogy csak a szellemi munka ér valamit, minden más alantas. Ez elég rossz felfogás. Én is egyetemen tanulok, diplomám lesz, de azért, mert van egy álom szakmám, és ahhoz erre van szükség. Én nem nézek le senkit, aki szakmunkát tanul, szüleim is szakmunkások, sokat dolgozó, tisztességes emberek.


Ne haragudj, kicsit eltértem a tárgytól. A lényeg az, hogy minden hiányszakma ilyesmi, tehát van értelme szakmunkát kitanulni :)

2014. jan. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi És konkrétan például melyik szakma lenne ilyen?
2014. jan. 5. 11:25
 3/3 anonim ***** válasza:
kőműves, villanyszerelő, esztergályos amiről én tudok, hogy keresik
2014. jan. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!