Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az rossz lenne, kinéznének ha...

Az rossz lenne, kinéznének ha úgy mennék fizika szakra hogy nem érettségiztem fizikából de érdekel?

Figyelt kérdés
vagy ha bejutnék és nem néznének ki akkor se lenne esélyem mert olyan nehéz?

2014. jan. 6. 01:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ELTE-n minden természettudományos tantárgyhoz van bevezető tárgy (bevezető matematika, kémia, fizika, stb.), sőt, ha a "beugró" teszten nem felelsz meg, kötelezően fel kell venned. Tehát, ha nincs megalapozott tudásod fizikából, nincs belőle gond.


Hogy nem érettségiztél fizikából, azt a kutyát nem fogja érdekelni, meg amúgy se úgy fogsz bemutatkozni, hogy "Szia, Kis Jóska vagyok, nem érettségiztem fizikából.", máshonnan meg egyébként se derülne ki.


Szóval az legyen a legnagyobb gondod, hogy bejuss! :)

2014. jan. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De fizika szakhoz nem kötelező az emelt fizika érettségi?
2014. jan. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát végzett fizikusként most dobtam egy hátast: nem kell fizikából érettségizni ahhoz, hogy fizika szakra menjél egyetemre? Normális esetben nemhogy érettségi, hanem emelt szintű érettségi kellene minimum. És azok nagy részét is kivágják.


Merthogy pedig nem bejutni nehéz, hanem bent maradni. A kérdésedből azt érzékelem, hogy téged csak úgy "érdekelget" a fizika, de nem annyira, hogy abból is érettségiztél volna. Szóval ha felvesznek, akkor készülj fel életed küzdelmére.

2014. jan. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát, hülyén nézne ki, az biztos.
2014. jan. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!