Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Cukrász vagy fogtechnikus szakma?

Cukrász vagy fogtechnikus szakma?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb választás ill. kifizetődőbb hosszútávon? Esetleg külföldi elhelyezkedés szempontjábol melyik könnyebb?
2014. jan. 6. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez vegyes,hisz süteményeket mindig fognak venni,csak alacsonyabb áron ,és ott több embert kell foglalkoztatni,de többet adni el egységnyi idő alatt...

Fogtechnikus szakmában viszont mindig lesz munka hisz mindig fog baleset lenni ahol letörik az ember foga,vagy lyukas lesz stb...Az lasabb körülményesebb munka,drágábban dolgozhatsz,kevesebb kuncsaft,hisz 1-1 rendelési időbe 3-12 ember fér átlag be (nem m1,hogy egy több órás altatásos "műtét" ,vagy egy 10-20 perces tömés)

2014. jan. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A fogtechnikus alkalmazottként felejtős. Gyakorlatilag a 2-3 órás túlóra minden nap alap, ha meg akarod kapni a minimálbért, mivel darabbért kapnak. Ha érettségi után egyből ezt választod akkor gyakorlatilag ennyi volt a "gyerekkorod". Én fogtechnikusnak tanulok, de megbántam, hogy nem mentem egyetemre. Abba is fogom hagyni idén és felvételizek. Én még akarok élni egy kicsit.

A másik szakmáról nincs véleményem, nem tudom, hogy ott mi a helyzet, én csak a fogtechnikusokról írtam.

2014. jan. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fogtechnikus az belföldön Nyugat Mo.-n jó. /sok osztrák jár át a fogát csináltatni, hogy olcsóbb/
2014. jan. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!