Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen típusú feladatokat...

Milyen típusú feladatokat gyakoroljak a 8. -os felvételire?

Figyelt kérdés
Most vagyok nyolcadikos, egy hét múlva felvételi. Eddig is gyakoroltam, illetve jártam előkészítőkre, de ott a lényeg lényegét vettük. Műveletek törtekkel, mértékegység átváltás, elmélet- igaz/hamis állítások. Az a helyzet, hogy a diagramokat, százalékot nem igazán értem. Tanárnőtől, szülőtől nem tudok segítséget kérni. Az egyszerűbb diagramokat (pl ahol meg van adva a hőmérséklet, és le kell olvasni x időben hány fok volt; oszlopdiagramot) értem, de a kördiagramot nem. Pontosabban azt nem értem benne, hogy ha meg van adva, hogy az osztályban a tanulók 40%-a úszik, 25% táncol, 11% énekel, 24% egyéb, akkor honnét tudom meg, hogy hányan táncolnak, hányan vannak egy osztályban?

2014. jan. 7. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Mégis milyen okból kifolyólag nem tudsz segítséget kérni a tanárodtól, vagy a szüleidtől? :(
2014. jan. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mert apukám elutazott pár hónapra külföldre, anyukám meg nem matek zseni, ezt ő sem érti. Tanárom meg egyébként órákon jó, de ha így külön kérdezünk valamit, akkor azt mondja "Édesem, 5. anyag" (vagy amelyik évben tanultuk). Azért megpróbálom megkérdezni, de nem igazán kedvel. Kitűnő tanuló vagyok, matek meg néhány tantárgyból vagyok csak négyes.. De a százalékot meg az ilyeneket nem igazán értem. Esetleg tudnál segíteni?

Most írtam egy próba felvételit, hát 50-ből 17 pontos lett :// És EGYÁLTALÁN NEM izgultam. Nem tudom mi lesz, ha izgulni fogok, még rosszabb lesz?! :S

2014. jan. 7. 19:43
 3/3 MadameTik válasza:

[link]


Itt esetleg találhatsz segítséget a matekhoz :)Hajrá a felvételihez!

2014. jan. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!