Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szégyellem magam, hogy nem...

Szégyellem magam, hogy nem járhatok főiskolára, de nincs rá pénzünk. A cukrászat nagyon érdekelne, van lehetőség valami okj tanfolyamra ez esetben?

Figyelt kérdés
2014. jan. 8. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Miért kéne magad szégyellni? Sok ember nem megy egyetemre vagy főiskolára, mégis normális ember lesz belőlük.


Biztos sok helyen lehet tanulni cukrásznak, viszont így, hogy azt se tudjuk hol laksz, elég nehéz elterelni a jó irányba.


Ha pedig szeretnél főiskolára menni, azt bármikor megteheted (lehet, hogy arra újra kell érettségizni majd addigra, a franc tudja hogy keverik az oktatási rendszert).

2014. jan. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a saját városodban, vagy emberi közelségben van egyetem, akkor egy fillérbe nem kerül az oda járás. Ami kiadás lehet, az a kollégium/albérlet + a kajálás. Természetesen ez államira vonatkozik, de államira már közepesnél picit jobb tanulmányi eredménnyel is be lehet kerülni bőven.
2014. jan. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudod nagyon vágyom arra, hogy értelmes dolgokat tanuljak és jó életem legyen, de talán másképp alakul . Nagyon félek, hogy mi lesz velem egy érettségivel, egyszerűen nem látom , hogy hogyan tudok majd később továbbtanulni :( (Nógrád megyében a szlovák határhoz közel) Szlovákiába járok iskolába, de magyar a suli.
2014. jan. 8. 15:21
 4/5 anonim válasza:
Ha be kerülsz államira, nem kell nagy összegekre gondolni, persze ez főiskola függő is, tehát utána kell nézni. Cukrász okj úgy tudom van, viszont ne várj tőle sokat.
2014. jan. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ameoland ***** válasza:
én kisgyerek korom óta egyetemre szerettem volna menni, de úgy alakult,hogy végül nem felvételiztem és helyette szakmát tanulok,pék-cukrászt. annyiból jó,hogy okj-t csak 21/22 éves korodig tanulhatsz nappalin,egyetemre meg bármikor jelentkezhetsz. a véleményem az,hogy sajnos a magyar okj-s szakmunkás képző oktatási rendszer minden téren pocsék. Én csak a magam nevében tudok beszélni persze elsősorban.. pl: Győrben vagyok most tanuló és külső gyakorlatra vagyunk kiküldve heti 3 napot. Ez azt jelenti,hogy a te munkaadódnak van egy napi rendelése amit le kell gyártani és te besegítesz az ott dolgozóknak. Ha szerencséd van, tanulsz is valami műhely fogást és nem csak mosogatsz,vagy bekerülsz egy nagyobb gyárba és mondjuk egész nap kalácsot fonsz.. 1 évig. Ez pedig felőrli az ember minden lelkesedését. Beszéltem egy sráccal, aki a sulimba jár szintén másik szakra. Az ő anyukája is cukrásznak tanult és elmondása szerint ők is a lisztes zsákok cipelésétől a mosogatásig minden csicska munkát megkaptak. Megutálta, meglett a szakmája, egy percet sem dolgozott benne. Szóval 20 év alatt semmit nem változott a világ, a helyzet a mai napig borzasztó és nem kell ehhez gyerekkorod óta benned élő sütő-szenvedély, csak egy fix pont a szakmán belül,hogy miért érdekes, ami lelkesít.
2014. jan. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!