Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Villanyszerelő nehéz szakma?...

Villanyszerelő nehéz szakma? Vagy Elektronikai műszerész, melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Gondolkozok rajta hogy munkaügyin keresztül elvégeznék egy tanfolyamot, de nem tudom eldönteni melyik legyen, mert annyira nagyon nem tetszik egyik se, de valamit meg csak kéne végezni, kicsit elcsesztem a sulit annak idején, és most szeretnék tanulni valamit, csak a 10 osztályom van meg,aztán le szeretném rakni az érettségit is, vagy akkor inkább először azt rakjam le? de az meg csak szeptemberbe indul az a baj, addig meg nem ülhetek itthon, dolgozni se nagyon vesznek fel sehova így, villanyszerelőn gyakorlaton miket szoktak csinálni? vagy ha nem az akkor milyen szakmát ajánlanátok?

2014. jan. 14. 15:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Elég sok villanyszerelő van a családban. Szerintem nagyon jó szakma. A párom is az és nagyon büszke vagyok rá. Külföldön dolgozik és nagyon jól keres.


Hegesztők is vannak a családban, szerintem nagyon jó szakma az is. Külföldön őket jobban megfizetik mint a villanyszerelőket.


Szerintem először inkább tedd le a szakmát és utána kezdj el valahol dolgozni. Egy szakmunkásnak szerintem felesleges érettségi. Nekem érettségim van, most akarok tanfolyamot végezni mert semmit sem ér, nem vesznek fel sehová dolgozni.

2014. jan. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
jó de nekem komolyabb céljaim is lennének, csak az a baj hogy eddig nem így gondolkoztam, most jöttem rá hogy nem csak gyári munkás szeretnék lenni egész életembe, ezt csak addig csinálnám, még nem teszem le az érettségit, érettségi után még szeretnék valamit végezni majd.
2014. jan. 14. 16:08
 3/15 A kérdező kommentje:
pontosan még én se tudom hogy mit, de valami olyat ami érettségihez kötött szakma, és nem a gyárba kell vele robotolni
2014. jan. 14. 16:11
 4/15 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy a villanyszerelő vagy a hegesztő gyárban dolgozik? Egyáltalán nincs így.

Egyébként akkor nem így kellett volna feltenni a kérdést.

2014. jan. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
hát nekem ismerőseim közül, aki villanyszerelő vagy hegesztő az gyárba dolgozik, de az elektronikai múszerész is lehet érettségihez kötött, tehát villanyszerelőn meg hegesztőn kívül más nem nagyon marad
2014. jan. 14. 16:57
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor vagy rossz cégnél vannak vagy rossz helyen dolgoznak.

Egyébként lehetsz vállalkozó is. Elektronikai szaküzletet is nyithatsz.

2014. jan. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
de amúgy nehéz szakma? vagy könnyen meg lehet tanulni?
2014. jan. 14. 17:17
 8/15 anonim ***** válasza:
Elvileg nem nehéz és elég jó kis szakma. Egyébként így nőként is vonz. Ha újrakezdeném a sulit én is annak mennék. Bár én amúgy is szerettem a fizikát és a számítást.
2014. jan. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Matekból nem kell jónak lenni? mert én abból elég gyenge vagyok, vagy nem vészes?
2014. jan. 15. 00:12
 10/15 anonim ***** válasza:
nem kell jónak lenni belőle nyugi :)
2014. jan. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!