Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem bírom tovább!

Mit tegyek? Nem bírom tovább!

Figyelt kérdés

6.osztályos vagyok, 4.osztályban új tanár tanította a környezet ismeretet. Azóta az átlagom hirtelen lecsökkent.

Majdnem minden feleletem, dolgozatom kettes-hármas lett.

Most van kettő kettesem és kettő egyesem. Anyu már sokszor bement velem beszélni a tanárral, de nem segített. 4 napja kaptam kettest egy témazáróra. Volt amikor este 10-ig tanultam több nap, de kettes lett. 2.osztályba pedig csak négyesem meg ötösöm volt minden tantárgyból. Ti mit tennétek?


2009. dec. 1. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy érzed, tényleg nem tudod, hiába tanulsz, vagy a tanár szórakozik veled? Mert a válasz szempontjából nem mindegy...
2009. dec. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Őszinte leszek veled, baromira nem fog számítani SEHOVÁ ez a tárgy. Soha. Ha ennyira nyomorék a tanárod, csússz át kettessel és szevasz.
2009. dec. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenkinek leromlottak a jegyei vagy csak neked? A második osztályhoz azért ne hasonlítsd a 6.-at. Mire jutott anyukád és a tanár a beszélgetésükön? Ha a témazárót visszakapod, látod, hogy mi a hiba, mit nem tudtál. Lehet, hogy nem úgy kérdez a tanár, ahogy a könyvben van? Odafigyelve tanulsz vagy elkalandozol? Ki kell emelni a lényeget és felmondani valaknek. A töbi tantárgyból jobban állsz?
2009. dec. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A többi tantárggyal semmi baj. Másoknak nem rosszak a jegyei. Lediktál egy szöveget a füzetbe és az alapján kérdez. Csak a biológia nem megy.
2009. dec. 2. 14:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk, szerintem ez nem egy tanulhatatlan tárgy, ez nem olyan, mint a matek, hogy a megértés nehéz. Ezt elmondják, gyakorlatban látod-tapasztalod a hatást és kész, már megy is. Talán a túlzott tanulás is káros lehet, főleg, ha estig tanulod.. inkább kelj fel a tz reggelén kicsit korábban, olvasd át amit még kell, és az úgy benned marad. Este már fáradt vagy, azon izgulsz, h mindjárt kész vagy vele, ki sem tudod aludni magad, így nem ér semmit.

Kérd meg a tanárt, mutassa meg a dolgozataidat, hadd nézd meg milyen hibákat ejtettél. Talán nem is olyan nagyok, csak keveset írtál, vagy teljesen másképp értelmezted. (nálam olyan probléma is volt, h nem olvastam el a feladatot, és pl aláhúzás helyett karikáztam vagy teljesen mást. Hiába tudtam az anyagot, nem adott rá pontot, mert nem az volt a feladat..) Talán neked is volt ilyesmi hibád, esetleg a fogalmakat nem jól tanulod meg, kihagysz 1-2 fontos jelzőt, az már baj lehet.. Nézd meg a dolgozatokat, és kérdezd meg a tanárt, mit javasol.

2009. dec. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!