Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » B kategóriás jogosítványt hol...

B kategóriás jogosítványt hol és hogyan tehetném le a leggyorsabban? Mennyi időbe telne?

Figyelt kérdés

Két hete kaptam az infót, hogy Németországba fogunk költözni, van munkalehetőség. De kinn 1700 euro a jogsi, és jó lenne ha letenném - mondta a rokon - mert ott nincs semmiféle tömegközlekedés. Február közepéig kellene letennem legkésőbb.... Ha ott kinn kapok munkát nem jöhetek haza két hónapra...

M kategóriás jogsim már van, de az halottnak a csók. Elvileg a vöröskereszt elsősegély vizsgát nem kell újra tennem, de amúgy minden mást elölről...

Öteletek, miképp kivitelezhetném?

Köszönöm a segítséget, további szép estét nektek!


2014. jan. 14. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Február közepéig szinte biztos vagyok benne, hogy nem fogod letenni a vizsgát; szerintem még vizsgaidőpontot se kapsz a KRESZ-vizsgára (azt viszont újra kell csinálni), a tanfolyamról nem is beszélve, bár azt le lehet annyiban tudni, hogy kifizeted, ő meg beírja, hogy végigjártad (nem sokban különbözik, az M-estől).


Itthon ~150.000-ből meg lehet úszni, ezért így jobb lenne itthon.

2014. jan. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
még sose vezettem autót.... az M kategória az segéd motorkerékpár.. kis ötven köbcentis motorka..
2014. jan. 14. 20:52
 3/6 anonim ***** válasza:

A KRESZ gyakorlatilag ugyanaz mind a kettőnél; ugyanúgy kell elsőbbséget adni, táblánál, lámpánál megállni, rendőrt kerülgetni, stb. Csak a B kategóriánál az autó felszereltsége más, lesznek benne kérdések, hogy mikor jó az aksi, mikor kell műhelybe menni vele, stb, szóval ha egy párszor végigcsinálod a tesztet, rögzülni fognak a válaszok.


A vezetés része a húzósabb (feltéve, hogy február közepéig kapsz időpontot a KRESZ-vizsgára, és mehetsz vezetni), mind időben, mint pénzügyileg (durván egy 100-asba benne van). Ott is függ attól, hogy az oktató hogy ér rá, te hogy érsz rá, jó-e a kocsi, és ha megvan a kötelező 30 óra, akkor mehetsz vezetésből vizsgázni.


Tehát esélytelen, hogy február közepéig letedd a vizsgát (sajnos). Ha nagyon nagy szerencséd van, talán március vagy április végéig meg tudnád csinálni.

2014. jan. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A lényeg: február közepénig 120%, hogy esélytelen, főleg ha még soha nem vezettél.
2014. jan. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én arra gondoltam,hogy elöször elearning,ott gyorsan megtanulod.Majd utána mész vizsgázni.De a gond hogy 30 óra és 580 km a kötelező..(Nem tudom egy óra alatt hányat tuds levezetni).
2014. jan. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem 4 hónap volt, vagyis még nem is fejeztem be ,mert hátra van holnapra egy forgalmi vizsga. De átlagba heti 3szor jártam vezetni, igaz csak 2szorra sikerült kresz, így ott csúsztam 2 hetet. De fél hónap alatt lehetetlen megcsinálni. Alsóhangon 3 hónap. De ha még sose vezettél autót, akkor muszáj lesz pót órát is venned, mert kötelezően lekell vezetni az 580 km-ert, ami nem olyan kevés azért, mert az első 2-3 alkalommal csak azt tanulod meg h hogy indul el a kocsi, hogy kell felváltani, aztán jobb kezes utcák, ahol meg a km- nem megy bele a kocsiba... :(
2014. febr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!