Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egy jó szakdolgozat?...

Milyen egy jó szakdolgozat? Mire érdemes odafigyelni? Személyes tapasztalatokat, ha írnátok, az jó lenne.

Figyelt kérdés
Természetesen tisztában vagyok a formai és tartalmi követelményekkel. Csak 1-2 személyes tapasztalatra vagyok kíváncsi, akinek visszadobták miért? Akinek nagyon jó lett miért? Ilyesmiket.
2009. dec. 2. 14:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem erre nehéz válaszolni. Nemhogy iskolánként, de még tanszékenként is extrém különbségek vannak a követelmények között. Van, ahol össze lehet dobni pár hét alatt, fogsz pár könyvet és summázod a lényegüket a témádra vonatkozóan és ennyi elég csillagos ötös, jó utat. Máshol a szakdolgozat megírása tényleg igénybe vesz egy évet. Nekem az egyik szakomon önálló kutatást kell csinálnom, saját mérőeszközt készíteni, megszervezni a mintavételt, rögzíteni az eredményeket, feldogozni azokat spss-el. És persze mindezt elméletben alátámasztani.


Nyáron kellett volna leadnom, nem sikerült, most megint nem adtam le, majd tavasszal. Már 36 oldalnál járok, de az adatelemzések java még hártavan. A csoporttársaim elenyésző része adta le időben, a többség velem együtt csúszik egy évet úgy, hogy menet közben nem volt jellemző a tantárgyakkal elmaradás. (Nálam sem.)


Igazából szerintem akkor leszel a legokosabb, ha beszélsz olyannal, aki az utóbbi pár évben végzett ugyan azon a képzésen, ahol te vagy.

2009. dec. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!