Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar nyelv és irodalom...

Magyar nyelv és irodalom mesterképzésre járok. Van értelme?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem el a magyar nyelv és irodalom mesterképzést, de mostanában nagyon el vagyok bizonytalanodva. Túlságosan elméletinek tartom. A magyar szakra is elsősorban azért jártam, mert szerettem volna kiadónál dolgozni, és bár elvégeztem a szerkesztői ismeretek minort, de rá kellett jönnöm, hogy sok gyakorlati tudást nem adott ez a képzés. A mesterképzéstől is valami használható, gyakorlatban is alkalmazható tudást vártam, amivel már el is tudnék helyezkedni egy számomra is megfelelő munkahelyen. Egyelőre azonban itt még az alapképzésnél is elméletibb dolgokat tanulunk, és én nem érzem magam egy kifejezetten tudós alkatnak, aki szívvel-lélekkel tudna ezekkel foglalkozni, viszont olvastam, hogy az alapdiplomával pedig kb. semmit sem tudnék kezdeni a munkakeresésnél. Egyre többet gondolkodom, hogy abbahagyom... de félek, hogy megbánnám. Szerintetek érdemes folytatnom ezt a képzést? Nagyobb eséllyel kaphatnék munkát ezzel az MA-diplomával?
2014. jan. 18. 02:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a helyedben inkább egy könyvszerkesztői tanfolyamot, esetleg okj-t végeznék el, ahol gyakorlati tapasztalathoz is jutsz.

Bár ez ( [link] alapján a magyar szakosok simán mehetnek erre a munkára, szerintem a gyakorlatot igenis figyelembe veszik. Keress gyakorlati, gyakornoki lehetőségeket, akár csak a suliújságnál tördelőszerkesztőként, akár egy kisebb folyóiratnál és így tovább. Ezek tipikusan olyan szakmák, ahol az tud elhelyezkedni, aki tesz érte, bedolgozik, keresi a lehetőségeket.

2014. jan. 18. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én magyar BA-s vagyok, de én is azt érzem, hogy túlságosan elméleti. Jó, alapvetően a BTK milyen legyen, ha nem elméleti, de szerintem a magyar szak pont olyan, ahol lehet is kézzelfogható és gyakorlatias dolgokat csinálni.

Én nem tervezem, hogy mesterképzésre megyek, vagy ha igen, akkor nem kifejezetten a magyar alapszakhoz kapcsolódót (színháztudomány MA, pl.) vagy felvételizem máshová. Nekem erre jó a magyar BA, de megértelek, nekem sem asztalom a kutatás, de ettől függetlenül azért élek - halok az irodalomért. :)

Melyik egyetemre jársz? ELTE?

2014. jan. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, az ELTÉ-re. Jelenleg az alkalmazott nyelvészet szakirányt néztem ki, ahol tanulunk szerkesztéssel kapcsolatos dolgokat és szövegkiadást. Ettől várom azt, hogy kicsit gyakorlatibb legyen, csak alapvetően én is irodalmi beállítottságú vagyok. :/
2014. jan. 18. 15:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is ELTE-s vagyok amúgy :D

Szerintem az sem rossz kiindulási pont, amit az előző válaszadó linkelt, az a kiadványszerkesztői OKJ.

Egyébként mi érdekel a leginkább? Újságírás vagy szerkesztés?

2014. jan. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Inkább a szerkesztés/kiadás érdekelne. Csak sajnos nem nagyon lehet vele elhelyezkedni tudtommal. :(
2014. jan. 19. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!