Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha most kezdek tanulni rendese...

Ha most kezdek tanulni rendesen érettségire sikerülhet jól az eredményem?

Figyelt kérdés
Most érkezett hozzám a pillanat, hogy ez igen is fontos nekem és a terveim megvalósításához szükségem van a 4-es, de inkább 5-ös érettségire. +nyelvvizsga. Eddigi hozzáállásom alapján a tanárok ezt gondolhatják rólam: "Ennek se számít csak a 2-es meglegyen, örül már ha nem kell minket hallgatnia"! és pedig most teljes a káosz, mert kell a jó eredmény és rájöttem mennyi mindent nem tudok! Jegyzeteimből, már kidolgozott tételekből tanulok, ennek ellenére még sok a kidolgozatlan tétel. Felhagytam a hobbijaimat, fejembe a felesleges facebook-os posztok gondolata kezd helyet cserélni a történelem könyv tartalmával. (értsd:be sem jelentkezem) Úgy érzem ráhangolódtam. Tudom...más még el se kezdi a középiskolát, de már tudja mi akar lenni, nekem meg ilyenkor jön ez,hát elég gáz. Ha minden nap tanulok több tételt (hétvégén is, több órát) szerintetek lehetséges? Igazából van ami inspirál és ha ezzel tisztába vagyok mit kell tennem(elszántan csak csinálnom, ahogy belekezdtem) jogos a kérdés, hogy ezt minek írtam ki!Nos , érdekel hogy volt-e már valaki, aki ilyen helyzetbe volt és megtudta csinálni ?! Sikerült teljesítenie? Nagyon közel van már!

2014. jan. 5. 00:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon az érettségi egy vicc... Ha tanulsz rá, annál biztosabb a jó jegy. Még nincs semmi veszve :)
2014. jan. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Húú, ez gyors volt! Hogy érted azt, hogy egy vicc?
2014. jan. 5. 00:43
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
SZtem úgy, hogy a 4-eshez 60% elég, azt meg ma már arcpirítóan könnyű elérni.
2014. jan. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor kezdtem el rá tanulni, amikor vége lett a tanévnek, és elengedtek minket erre az egyhónapos érettségis szünetre. Azt hiszem, az írásbelikre nem tanultam, mert hát arra nem nagyon lehet tudni, hogy konkrétan mit kellene, mert ott bármit kérdezhetnek, csak a szóbelikre tanultam, azokra se magolósan, csak elolvastam párszor a dolgokat. 4-eseket összehoztam így. Ha már most elkezdesz tanulni, simán összehozod az ötösöket is.
2014. jan. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az érettségi tényleg olyan, mint egy nagyobb témazáró meg egy felelés. Ugyanaz a hangulat is, csak a tanár jól beharangozzák, hogy feleslegesen összef*sd a bokád az érettségi gondolatától. De egyébként érettségin (szóelin) a tanárok is segítőkészek lesznek, kivéve a gyerekes, megkeseredett típusok, szóval nem kell parázni. Meglátod, menni fog. Ja és szerintem amúgy elenyésző azok száma, akik már a középsuli elején tudják, mit akarnak érettségi után. Én például két évvel érettségi után találtam meg azt, amit szeretek.
2014. jan. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Simán sikerülhet. Mondjuk ha sosem tanultál, nem tudhatjuk milyen szinten vagy de az érettségi elég könnyű. Plusz ott van az az előnyöd is, hogy ha a tanárok meglátják az a gyökeres változást a viselkedésedben és a hatalmas fejlődésedet, akkor már csak jóindulatból is sokkal jobb jegyet adnak majd (szóbelin, de akár az írásbelit is ilyen gondolattal javíthatják). Úgyhogy simán sikerülhet csak tarts ki addig!
2014. jan. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nincs veszve semmi.

Én is most értem meg szellemileg erre a szintre hogy felfogjam kelleni fog.

Már erre hangolódok,nem foglalkoztat más,megvan a tanulási tervem is.

Tanárok hogy mit mondanak leszarom,én tudom hogy mi rejlik bennem nem ők!

Senki se ugyanolyan,nekünk ez volt a csengő,hogy ideje megkomolyodni,semmi sincs veszve még.

Van idő még bőven... Sok szünet is.. :)

Szurkolok neked,sikerülhet mert nekem is fog :)

2014. jan. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 reptoid ***** válasza:
100%

Gondolom úgy, hogy nagyon könnyű. És igaza van.


Nyugi, van időd, ha most elkezded, prímán össze fog minden jönni. Mondjuk a mostani lelkesedésed el fog múlni, ezt garantálom :D De legalább már megfogalmazódott benned, így könnyebb lesz később is előcsalogatni.


Tételeket szerintem még ne tanulj, ahhoz egyrészt túl korán van, másrészt pedig lesz rá bő hónapod az írásbelik után.


A magyarnak a nagyrésze szövegértés, fogalmazni is kell tudni, ha jól emlékszem, de ezek olyan dolgok, amiket már 12 éve tanulsz. Irodalomat mint tantárgyat sosem szerettem, szóval a műelemzéses dolgokról lövésem sem volt, de szerencsére adnak választási lehetőséget és mind másabb jellegű. Emlékszem, tudtam, hogy úgyis lesz epika, annak az elemzésére pedig voltak "szabályok, pontok". Azokat előző este gyorsan megtanultam, reggel felírtam a padra, aztán az a 8-10 pont alapján kielemeztem a művet :D

A többi résznek meg magyar anyanyelvűként nem szabad problémát jelentenie.


Matekról nagyon nem tudok nyilatkozni, mert az szerettem mindig, szóval ment is, de tényleg ott is az első pár feladatot egy általános iskolás is meg tudja oldani, a többi sem sokkal nehezebb.

Itt mondjuk esetleg van értelme a tankönyv szerint a nagy témakörökön átmenni, aztán mindegyikre oldani meg feladatokat.


A töri is egy joke, konkrét dolgokra ott sem nagyon kérdeznek rá, mert az kb olyasmi lenne, mintha most megkérdezném tőled, hogy 247 nappal ezelőtt mit csináltál pontosan. Fogalmad sincs róla, de arra emlékezni fogsz, hogy akkortájt éppen táncórákra jártál vagy rosszban voltál valakivel, ilyesmi. Minden másra meg ott a MasterCard, vagyis a töriatlasz.

Itt szerintem annyit tudsz tenni, hogy elkezded olvasgatni a törikönyvet mint egy regényt.

Itt mondanám azt, hogy van értelme a tételeket kidolgozni, mert azok eleve átfogják a történelmet, úgyis nagyjából azokból a nagy témakörökből lesznek kérdések az írásbelin is, ami kell szóbelire is. Emlékszem, nekem pl az egyik szóbeli tételem volt a nagyesszém, amit így fejből írtam le, meg sem néztem a hozzá tartozó forrást :D


Nyelvet nagyon nem kell túl aggódni, ha nem megy, akkor még most van értelme eljárni magántanárhoz nyelvizsga miatt is akár. Az érettségi meg úgyis könnyebb, mint a nyelvvizsga.


A választottad meg nyilván tárgyfüggő. Gondolom akik sűrűn olvassák a témakört, már falramásznak ettől, de biztatásként leírom, hogy én abszolút 0-ról 10 nap alatt készültem fel egy egy pont hibás biosz érettségire, szóval semmi sem lehetetlen :D

2014. jan. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Írok néhány tippet a törihez, mert abban tudok segíteni. (A többi tárgyból tanultam négy év alatt, de a töri tanárunk miatt töriből soha, egyetlen szót nem tanultam meg és ez nem túlzás. Azért hozzá kell tenni, hogy általánosban még tanultam a törit, de az régen volt.) Szóval a szóbeli tételeket mindenképp dolgozd ki (szerezd meg) az írásbeli előtt és tanuld is meg. A tételek tartalma csomó feladatot lefedett az írásbelin.

Atlaszból vedd meg ezt: [link]

Ebben nagyon részletes a kronológia. Én tavaly érettségiztem, ott nem volt sok kérdés régebbi korokról (helyette főleg 20. század volt), de néhány plusz pontot így is hozott ez az atlasz nekem.

Aztán a szóbelin már csak annyi a dolgod, hogy elmondd a megtanult tételeket.

Nekem így lett a közép törim (középiskola alatt konkrétan 0 tanulással) 88%. Hozzá kell tenni, hogy a szóbelim 100% lett, de az nem túl nehéz, csak bemagolod a tételeket, amúgy meg a tanárok is kedvesebbek érettséginél.

2014. jan. 5. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha komolyan gondoltad a dolgot, és komolyan rászánod az idődet, akkor menni fog. Lássák rajtad a tanáraid is, hogy nagyon akarsz, mert akkor többet fognak segíteni.
2014. jan. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!