Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért ez a címe? Az irodalom...

Miért ez a címe? Az irodalom tanárom feladott egy szöveget (lent), hogy fejtsük meg, miért ez a címe (Az élet értelme). De nekem nem nagyon van ötletem.

Figyelt kérdés

A szöveg:

Az élet értelme

Ha sok cseresznyepaprikát madzagra fűzünk, abból lesz a paprika koszorú.

Ha viszont nem fűzzük fel őket, nem lesz belőlük koszorú.

Pedig a paprika ugyanannyi, éppoly piros, éppoly erős. De mégse koszorú.

Csak a medzag tenné? Nem a madzag teszi. Az a madzag, mint tudjuk, mellékes, harmadrangú valami.

Hát akkor mi?

Aki ezen elgondolkozik, s ügyel rá, hogy gondolatai ne kalandozzanak összevissza, hanem helyes irányban haladjanak, nagy igazságoknak jöhet nyomára.



Előre is köszi a válaszokat!


2009. aug. 20. 21:09
 1/5 anonim válasza:
100%
Nagyon érdekes házitok van. Sokféleképpen lehet értelmezni. Nekem első olvasásra a házasság jutott eszembe, mint képletesen a paprikák a szerelmesek, a madzag pedig a jeggyűrű, mert anélkül is ugyanolyan szerelmesek, mint gyűrűvel az ujjaikon. Csak egy tárgyi kötelék, amivel próbálják kimutatni mások felé szerelmüket, de annak intenzitása nem változik. De ha elgondolkodik rajta az ember, szerintem sokféle mintára rá lehet húzni ezt az írást. :) Remélem segít elindulni. :)
2009. aug. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon érdekes. Gimnáziumban mi is kaptunk ilyesmit.

Jelentheti egy közösség összetartásának kapcsát. Az egy fecske nem csinál nyarat elven. Tehát hiába akar(nak) valaki(k) valamit elérni az életben, ez csak összefogással lehetséges. Mert mindenki egyenként igazán erős, de csak együttes erővel lehet nagy célokat elérni, és akkor lesz igazán eredménye, ha nem csak egy-egy ember csinál valamit erre-arra, hanem, ha közös elhatározással, együtt visznek véghez valamit, hogy, a már amúgy is beleölt energia egy naggyá alakuljon, és ne felesleges erőkifejtéssé.

De ugyanezt levetítheted saját magadra. Hogy kell, hogy rendszerezd a gondolataid, hogy mit szeretnél az élettől. És minden lépést úgy tervezz meg, hogy egy adott állomást a lehetőségeidhez mérten próbálj meg maximálisra teljesítei. Tanulj az általános iskolában, gimnázimban/középiskolában (esetleg egyetemen is), dolgozz rendesen, a leendő párodra figyelj oda amennyire csak lehet. És ez a folyamat, olyan legyen, hogy minden állomásra úgy nézhess vissza, hogy úgy érezd, az "megérett", tehát úgy vitted véghez, ahogy akartad. És így, a "fűzér" elemei ugyanolyan "erősek" lesznek, annak látod, ha majdan visszanézel. Ne kapkodj, és ne kezd bele egyszerre több dologba, amit nem fejezel be, mert azok, a tudás, a bármilyen kitűzött cél elérése, az álmok megvalósítása nem lesz 100%-os, ha nem koncentrálsz rá minden erőddel.

Lehet, hogy butaság, de nekem ezek ugrottak be. :)

2009. aug. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Én pontosan ugyanezt a feladványt kaptam középiskolában. De ha leírnám most, hogy mit gondolok róla akkor megfosztanálak a gondolkodás és a megfejtés megélésének örömétől.

Gondolkodj el rajta egy kicsit, ha egyáltalán semmi nem jut eszedbe róla, akkor mondd majd meg azt. Beszélj róla az osztálytársaiddal meg esetleg a tanárral és bizony nagy igazságoknak lehet a nyomára bukkanni.


Csak szánj egy kis időt rá.

2009. aug. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Nekem erről az Örkény egypercesről, Lev Tolsztoj egyik bölcselete jut eszembe.Ne az élet értelmét keresd, hanem adj értelmet az életednek. Elnézést a pontatlan idézésért, de már nem emlékszem a szó szerinti szövegre. Szerintem itt nem a válasz megtalálása a cél hanem az elmélkedés a dolgok felett.Remélem segítettem egy kicsit.
2009. aug. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Segítettetek... most már talán el tudok indulni. :) 3. válaszoló: Beszéltem az osztálytársaimmal, nekik nem igazán volt ötletük, tanárommal meg majd szeptemberben fogok, és ez nyári feladatnak volt feladva... És gondolkoztam rajta, csak nem nagyon jutottam előre... :S:$ És akkor jött az ötlet, hogy hátha itt tud valaki segíteni... De alapból igazad van... :)
2009. aug. 21. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!