Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosira szeretnék menni,...

Orvosira szeretnék menni, ezért két emltszintűt kell tennem. Elkezdtem készülni, de nem tudom mi vár rám. Akinek esetleg van tapasztalata, elmesélné nekem hogy hogyan zajlik az érettségizés?

Figyelt kérdés
Olyasmi érdekelne mondjuk,hogy szigorúak-e,kiforgatják-e a szavaidat a vizsgáztatók,meg hogy melyik gimben a legnehezebbb érettségit tenni..stb..:)
2014. jan. 18. 21:37
 1/3 reptoid ***** válasza:

Az emelt szintű érettségijeid szóbelijeit nem a saját sulidban fogod tenni, hanem elvileg idegen tanároknál. De azért oda is felkészült, jó tanárokat szoktak hívni, nem is egyedül vannak, hanem hárman, így ha az egyik nagyon nyomi, a többi még lehet normális. Nyilván ez egy kicsit magasabb szint, idegenek is az emberek, nem ismernek téged, kíváncsiak lesznek rá, mit is tudsz valójában. Ha feltesznek egy kérdés, ha tudod is rá kapásból a választ, akkor is inkább tegyél úgy egy pár mp-ig, hogy gondolkodol, mert azt látja a nyomi a 3 közül, hogy te ilyen tudálékos okostojás vagy, akkor vérszemet fog kapni, és belevihet a csőbe :D Persze nem feltétlenül ennek kell történnie, de egy kicsit lehet neked is játszanod velük, biztos, ami biztos alapon.


A többi érettségid a saját tanáraidnál fogod tenni. Igazából ha normális suliba jársz, akkor a rossz érettségi senkinek sem érdeke. Neked nyilván nem, a tanárod még ha utál, neki még akkor sem feltétlenül, mert az iskolának is fontos, hogy jó eredmények szülessenek, így előre kerülnek a mindenféle rangsorokban, aztán lehet verni a mellüket. Szóval ahogy én eddig láttam, azokban a sulikban a legkönnyebb jól érettségizni, amelyeket a legjobb hírűnek mondják (és nem csak a tanítás minősége miatt). Jó arc lesz mindenki, nyugi.

2014. jan. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.Igazándiból Előkészítőn vagyok..Tavaly érettségiztem a saját Országomban,de most tennem kell itt is..Azzal hogy itt is kell tennem érettségit,azzal semmit gondom nincs,csak megijedtem egy kicsit,mert nálunk teljesen máshogy megy a felvételi..Hallottam egyes gimikről pl. a Treffort,stb..hogy ezek rendkívül szivatósak.Gondolkodom azon is,hogy Szegedre megyek beadni az Oktatási Hivatalba,hogy az ottani rendszerbe regisztráltassam a kérvényem..Tanácstalan vagyok..Egyébként orvosira szeretnék íratkozni,és tanácsos lenne a jó eredmény..:) Válaszodat pedig köszönöm :)
2014. jan. 18. 22:20
 3/3 reptoid ***** válasza:
Az emelt szintű érettségiket mindig az oktatási hivatal szervezi. A gimiknek itt semmilyen szerepük nincs, csak annyi, hogy biztosítják a tantermeket hozzá. A tanárok is, akik vizsgáztatni fognak, nem egy suliból fognak jönni, simán lehet, hogy nem is lesz köztük olyan, aki ténylegesen abban a suliban tanít, ahol megtartják majd az érettségidet. Szóval emiatt ne fájjon a fejed :D
2014. jan. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!