Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg olyan furcsa lennék,...

Tényleg olyan furcsa lennék, mint kisgyereket nevelő egyetemista anya?

Figyelt kérdés
Szóval 24 vagyok, és van egy két éves lányom. Most alakult úgy, hogy el tudjak menni egyetemre. Nappalis vagyok amúgy és nagyon élvezem. De többen is mondták, hogy kicsit fura vagyok, mert hogy egyáltalán nem vagyok olyan anyukás. Meg hogy nem is nézek ki 24-nek. Ezt, hogy nem vagyok anyukás, arra mondták, hogy én ugyan úgy hülyéskedek, dumálok mindenkivel, meg ha úgy adódik, akkor programokra is elmegyek, nagy ritkán még egyetemi buliba is, és pont olyan jól érzem magam, mint a többiek. Ez tényleg olyan fura lenne? Nyilván nem arról van szó, hogy én minden héten bulizom a többiekkel, de úgy havi egyszer el szoktam menni. Én szülőnek sem vagyok az a hú de komoly, ma délután is itt ugráltunk mikulás zenére a kislányommal :) Bár azért bizonyos tekintetben kicsit szigorú vagyok. De nem is szülői szempontból kérdezem ezt, hanem hogy tényleg furcsa, ha egy 24 éves anya beilleszkedik a társaságba? Mert beilleszkedtem, szeretnek, mindenkivel jóban vagyok, csak pont arra mondták, hogy furcsa, hogy néha teljesen el is felejtik, hogy nekem gyerekem van, mert ha az egyetemen vagyok, akkor ezt meg nem mondaná rólam senki. Mondjuk hozzáteszem, hogy a csoportban másnak tényleg nincs gyereke rajtam kívül, de pl. egyik barátnőm, akinek szintén van gyereke, tavaly diplomázott és ő is nappalis volt, és ő is kb hozzám hasonló típus. Vagy ez csak egy ritka egybeesés lenne, és amúgy mások nem ilyenek?
2009. dec. 2. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem fura, sokan csinálják, bár inkább levelezőre mennek, hogy dolgozhassanak mellette. Bár gondolom akkor téged eltartanak. Nagy a luxus :)
2009. dec. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tartanak el, egyedülálló vagyok sajnos. Szüleim támogatnak kb. 20 ezerrel havonta. Mellette fordításokból élek és heti kétszer a volt munkahelyemen dolgozom 6 órában. Plusz a diákhitel sajnos. Egyedülállóként nem tudtam volna megoldani, hogy munka + suli + ugye a lányommal is kell lenni. Nem sok pénzből élünk, de boldogan :) Viszont az egyetemet fontosabbnak tartottam, mint hogy visszamenjek egy gyorsétterembe, és onnan menjek nyugdíjba. Annyi, hogy ismerem a képességeimet, és amikor nem volt gyerekem, már akkor is nagyon nehezen ment a teljes állás mellett való tanulás. Szóval luxusnak nem nevezném az élethelyzetemet, de az is igaz, hogy sosem voltam anyagias.
2009. dec. 2. 21:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha szabad kérdeznem, nem az ELTE-re jársz? :)
2009. dec. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem igazán :) PTE-s vagyok.
2009. dec. 2. 23:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem furcsa egyáltalán,sztem.Nem vagy betespedve,mint a mai fiatalság.
2009. dec. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
minden tiszteletem a tiéd, munka, gyerek, egyetem, hát nem egyszerű. Nálunk az egyetemen egy 36 éves anyuka van nappalin már 17 meg 14 évesek a gyerekek (ha jól tudom)jó nem jár bulizni, de attól még beilleszkedett az évfolyamba, sőt van még olyan nappalin aki kb. 2 éve szült az egyetem alatt. Bár nekik könnyebb, mert őket eltartják.
2010. febr. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!