Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért tanuljak? Van értelme?

Miért tanuljak? Van értelme?

Figyelt kérdés
Kicsit gondolkoztam,rohadtul nem akarok tanulni (nem lustaságból). Egyszerűen nem látom értelmét...csomó ismerősöm van,akinek van diplomája is,25-30 éves koráig tanult és mégis sz*rt lapátol egy üzemben. (matek korepetáló tanárom). van 2 haverom is,akinek van egy érettségije a másiknak meg 8általánosa és gyönyörűen élnek. Van olyan,amelyik autószerelő,burkoló,kőműves...gyakran lenézett szakmák de amikor elmentem hozzájuk,azt mondtam,hogy ez vicc. Sokkal jobban élnek,mint azok,akik a fél életüket elba**ták az iskolában és szó szerint a semmiért tanultak. Valaki győzzön meg róla,hogy miért is tanuljak?
2009. dec. 3. 11:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj ki egy keresett SZAKMÁT, de ALAPOSAN. Na akkor nem kell 25-30 éves korodig egyetemen ülni és ha ügyes vagy a szakmádban, jól is élhetsz.
2009. dec. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindenkinek egyetemre/főiskolára menni! Ha nem akarsz, akkor ne menj mert annak csak kínlódás lesz a vége. Lehet, hogy aki autószerelőnek megy vagy kőművesnek az még többet is keres, de csak akkor ha el tudja adni magát és úgymond életrevaló. Ha van kézügyességed, akkor ezek közül bármelyik jó választás lehet. Egyszerűen a képességeidhez kell igazítani a választást. Én például állatira béna voltam minden ilyesmiből és inkább ügyvéd lettem. :-) Nem azért mert mindenáron diplomás akartam lenni, hanem azért mert ehhez értek. Beszélni nagyon tudok, de a kézügyességem a nullával egyenlő.
2009. dec. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Pont erre számítottam. Nem akarok én egyetemre menni csak egy keresett,jól menő szakmát tanulni.+érettségi. Kár,hogy ezt az ősöknek hiába mondom..:)
2009. dec. 3. 11:30
 4/13 anonim válasza:
71%
Sajnos igazad van :-( Nekem is van diplomám, nyelvtudásom, de nem érdekel senkit, mert engem anno jó pár éve NEM protekcióval, hanem tudásom szerint vettek fel (akkor még ez volt a fontos). Mostanság nem: van egy buta, nálam aluliskolázottabb, idegen nyelvet egyáltalán nem beszélő, buta, az irodai gépekhez nem konyító "főnököm", csak mert van protekciója. Megvan a jó vezetői pótléka, jó fizetése és kész. Én tanultam a diplomámért (ami neki nincs), tudok idegen nyelvet (ő nem) és mégis nekem p@fázhat egy tanulatlan senkiházi....
2009. dec. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben van egy szakma ami tetszene, akkor végezd el és dolgozz tisztességesen. Valószínű meg is fogsz élni.

Azért aki meggondolja, hogy milyen diplomát szerezzen, több nyelvet beszél annak nincs problémája az elhelyezkedéssel. Baráti körünkben általában többdiplomás emberek vannak, több nyelvvizsgával, senki nem keres félmillió alatt. Nekem és a férjemnek is a fizetése a millióhoz van közelebb. De ez 10 év kemény tanulás, nyelvtanulás eredménye.


Tehát mindenki választhat, de az is biztos, hogy szükség lenne jóval több jó mesteremberre, és azt meg is fizetnék az emberek.

2009. dec. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Van több szakma is,ami tetszik. Leginkább olyan érdekel,amit egyedül kell végezni,sokat kell járkálni és nekem az sem baj,ha van 1 ember,aki dirigál.
2009. dec. 3. 11:42
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

én 11.38


Csak egy példa. Évekig kerestem jó asztalost, akiben megbízom, akinek elmondom az elképzelésem, ő elmondja, hogy hogyan lehetne megvalósítani és megcsinálja. Pontosan, határidőre, annyiért amennyit az elején mondott.

Pár éve megtaláltam. Azóta már sok ismerősnek is dolgozik, szép házat épített magának. És én is tisztelem mert ér ahhoz amit csinál, szereti és megbízhatok benne.


Hidd el, hogy nagy hiány van jó szakemberben.

2009. dec. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen,mennyire igazad van kérdező,mindig is azt mondom a diploma egy használhatatlan WC papír önmagában,életre sose készít fel.Érdemes elovasni a Robert T Kiyosaki:Gazdag papa szegény papa művét,nagyon jó.

Én se akartam egyetemre menni csak a szüleim kényszerítettek rá,utálom nagyon,de legalább már van munkám igaz az egyetemet nem fejeztem még be,befejezem,de szörnyű,tuti szakmára mennék most,én PLC programozói szakmát tennék le,nagyon jól megfizetik.

Nem érdemes ma már egyetemre menni nekem hidd el,ott semmit se tanulsz,szakmát tanulsz ott sokkal több mindent sajátítasz el.Plusz nyelvet tanulj kettőt,és tuti jó életed lesz,csinálsz egy vállalkozást és kész,majd a diplomás mellett fogsz elmenni a Porschéval.


22F

2009. dec. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én elhiszem,tudom is,hogy hiány van. Te pl. egy remek példa vagy,arra,hogy az ember miért tanuljon. De nálad most bejött és ha valakinek nem? Sokkal nagyobbat lehet rajta bukni. Legnagyobb álmom/kívánságom,hogy valahogy kamionos lehessek. Ha az nem jön össze,akkor mind1,hogy mi,csak sokat kelljen menni.
2009. dec. 3. 11:51
 10/13 A kérdező kommentje:
na igen,nyelvet tanulni feltétlenül akarok. Arra is gondoltam,hogy érettségi után elmegyek katonaságba. Van 1 barátom,akivel együtt szoktunk bringázni. Neki még nincs meg az érettségije (23 éves-most teszi le). Beállt katonaságba,most még próbaidőszakon van. De mondja,hogy már most kicsit vicces,hogy aki jön vele szembe fiatalabb gyerek és tisztelegnie kell neki,és már most több százezres fizetése van...pedig szó szerint semmi megerőltetőt nem kell csinálnia.
2009. dec. 3. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!