Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná a dolgokat...

Valaki elmagyarázná a dolgokat BSc -> MSc témakörben? Ismerősöm nincs, aki segíthetne.

Figyelt kérdés

Az Educatio-ról lemaradtam, tudom, én vagyok a h.lye.

A felvi.hu-n minden bonyolultan van leírva. De ez egy dolog, ugye illene kibogarászni tudni.

De nincs ott, hogy melyik nehezebb, melyik olyan, amire papíron lehet menni, de a gyakorlatban kiröhögnek és direkt szívatnak (hallottam ilyet), nincs ott, hogy milyen színvonalú képzésről jöttek hogyan bírják.

Sőt a mesterszak kereső szerint az én szakon MSc-jére csak 4 féle alapszakról lehet menni úgy egyáltalán. A gyakorlatban viszont vagy 10 féle szakról szoktak menni.

Csak személyes tapasztalatot lehet cserélni. Ha valakinek van türelme erre, segítene?

És ha eltér az MSc, akkor állítólag kreditpótlás gyanánt meg kell csinálni a kívánt MSc BSc-jéből pár kreditet. És ezt előre gondolkozva alapképzés alatt már meg lehet csinálni. Node hogyan lehet ennek utánajárni???


2014. jan. 22. 10:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Alapképzés alatt nem elhet elkezdeni a mesterképzést, de krediteket sem tudsz előre csinálni, csak dékáni engedély igénybevételével(ez csak tipp, de nem lehet csak úgy mindenféle szakról tárgyakat felvenni).Célszerű olyan alapszakot választani, ahol nem kell krediteket pótolni, mert hidd el nekem nagy sz*pás.Az hogy melyik alapképzés könnyű vagy nem, háát az nagyon egyénfüggő, én a szakomat elsőre megcsináltam, van aki ott trógerkedik már vagy 5-6 éve.Az sem világos, hogy milyen mesterszakra akarsz menni, nekem van olyan évfolyamtársam aki teljesen más tudományterületről jött, most szenvednek mert sok olyan dolog van amiről fogalmuk sincsen, de összeségében, jól teljesítenek.
2014. jan. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Már alapszakos vagyok, és eléggé piacképtelen. Itt is elég sok odajáró, végzős vagy diplomázáshoz közel álló emberke ír ki kérdést, hogy mit tegyen, és nem ugyanazok az emberek, felismerni, meg volt, hogy írtam nekik privátot.

Én is írtam már ki pár kérdést, de azért, mert ismétlem, ismerősöm nincs, aki el tudná mondani, mit csinált és tapasztalt, családtag főleg nincs. Az egyetemen nincs a miénkhez még egy hasonló szak :D

Hallottam, hogy MSc-n sok az ismétlés a máshonnan jöttek miatt, de akkor is nyilván egy feltételezett meglevő tudásra építenek rá. Ami, ha nincs meg, akkor kezdődhet a magolás. :S Olyat is hallottam, hogy piacképesebb, de u.azon szakcsoportban vagy miben (felvi.hu-s csoportosítás) levő szak MSc-jére akart menni valaki, és a felvételin konkrétan kiröhögték és nem vették fel.


Viszont valakik mondták, hogy az alapszak alatt pótoljak krediteket.



Jó lett volna az az Educatio... :(

2014. jan. 22. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!