Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jól olvasom hogy a BME gépészm...

Jól olvasom hogy a BME gépészmérnöki karra nem kell sem emelt matek, sem emelt fizika?

Figyelt kérdés
[link]
2014. jan. 23. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szabályzatilag nem követelik meg, de a ponthatárt nem olyan könnyű elérni emelt nélkül (bár messze nem lehetetlen).


És előtudás szempontjából pedig nagyon ajánlott legalább a matek, de leginkább mindkettő.

2014. jan. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és matekból jobban megérné emeltet letenni mint fizikából?
2014. jan. 23. 19:14
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerübb a matek emelt, főleg mert nem kell eszét írni (ami nagyon szubjektív) és szóbelin nem kell kísérleteket végezni.


De én spec matekos vagyok, aki fizikából nem épp a legjobb, tehát a véleményen elég egyoldalú.


BME-VIK-n jobban jársz a matekkal, GPK-ról nem tudok biztosat, de szerintem ott is inkább a matek a nehezebb eleinte.

2014. jan. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig a fizika emelt könnyebb, mert nincs olyan nagy különbség középszint és emeltszint között, mint pl mateknál.


Gépésznek tanulok a BME-n, és a fizika része egy vicc, inkább a matekra gyúrj rá!

2014. jan. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is BME gépész vagyok, szintén azt mondanám, hogy egy matek emelt nem árt. Fizikából viszont én pl nem is érettségiztem, az infó valahogy könnyebb megoldásnak tűnt (és az is).
2014. jan. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Az a baj hogy emeltem mindenképp lesz egy angolból mert angol tagozatra járok, és az mellé gondoltam hogy matek vagy fizika, de akkor inkább matek. Egyébként ti milyenek voltatok középiskolában matekból? és mennyit tanultatok?

2014. jan. 23. 20:21
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Kb 0 tanulással voltam mindig 5-ös, nem is nagyon volt más jegyem. Volt/van eszem hozzá. :-)
2014. jan. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én változó jegyeket szereztem: 4,3,2,3,5,5. Viszonylag sokat tanultam rá, főleg az utolsó két és fél évben, de nem tudom pontosan. Volt amikor többet, volt amikor kevesebbet. (Elég kemény spec matekra jártam)


Cserébe viszont az egyetemi matek első félévében minimális tanulással hoztam az ötöst, mivel nagyon sok újat nem mondtak.


#1

2014. jan. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!