Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnöki szakokon van...

Gépészmérnöki szakokon van matek, meg fizika, vagy csak különféle gépeket szednek szét, meg rakosgatnak össze, hogy meglessék az milyen belülről, meg megszerelgetik, stb?

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Rettenetes mennyiségű elmélet van: matekból és fizikából buktatják meg az évfolyamok 80-90%-át az első 1-2 évben. Utána jön a műszaki elmélet (az sem sokkal jobb, de annak már látod értelmét) és csak az alapképzés végén, esetleg a mesterképzésen találkozol ténylegesen gépekkel, akkor van rá mód, hogy fúrj-faragj egy kicsit.
2011. okt. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hogy van e? Szinte csak az van, mert a szakmai tárgyak alapja is az, és ott is csak elmélet lesz, gyakorlattal te nem fogsz találkozni, pláne a bme-n,anno még a kandón volt lehetőség rá,mikor volt normál főiskolai meg egyetemi képzés,már az sincs. Gyakorlatilag úgy fogsz végezni,hogy gépet ha szerencséd van,látsz könyvekből.


üdv. egy gépész

2011. okt. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szóval tökre nincs értelme az egésznek így...:/

Hol fogok én integrálni a való életben?

2011. okt. 9. 17:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Elvileg a logikai képességed fejlődik, de sokan végeznek úgy,hogy sajnos semmihez se értenek,mert ahhoz otthon kellene foglalkoznod a gépekkel, mivel az egyetemen sok lehetőség nincs rá. Szóval magyarul végzel egy nap az egyetemen az órákkal,hazamész matekozol,fizikázól etc. és ha még marad időd-nem nagyon fog,ha nem vagy profi matekos- akkor szakmai dolgokat tanulsz,és már el is ment a nap.
2011. okt. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A való életben már szinte minden számítást számítógépek végeznek. Én építőmérnöknek tanulok, olyan alapokat kell tudnunk, amiket már jó 25 éve az ég világon senki nem használ, mondván, hogy az alapokat értenünk kell és tudnunk kell fejből vágni egy közelítő értéket, hogyha a számítógép hülyeséget adna ki, azt azonnal észrevegyük, illetve értenünk kell a gondolat menetet. Szerintem nincs ezzel gond. Ha érdekel a szak, akkor a szakmai tárgyak is érdekelni fognak, felvehetsz fakultatívnak érdekesebbeket, vagy foglalkozhatsz vele a szabadidődben.

Egyik tanárom azt szokta mondani, hogy mérnöknek lenni jó, de csak JÓ mérnöknek lenni jó... aki nem úgy rágja végig magát az egyetemen, hogy utána értsen a dolgához, az megérdemli azt, ami utána jut neki!

A matek azért kell hogy mozgásban tartsa az agyadat, gondolkozz, mérnökként rengeteget kell számolni és jó ha bizonyos dolgok már zsigerből mennek. Az más téma, hogy rengeteg olyat is megtaníttatnak amire tényleg nem lesz szükséged sosem.


Pont a gépészmérnök diplomára mondanám azt, hogy nem hülyeség (okosan) elvégezni, mert őket igen sok helyen tárt karokkal várják és ezt nem kábításként mondom, elég fellapozni egy hvg karriert vagy egy start "magazint"... Ha meglesz a diplomád nem fogsz mindenhez érteni, de egy jó alappal többre mennek veled egy cégnél, könnyebben beletanulsz a dolgokba, mintha csak lábtörlőnek lennél jó a papíroddal együtt, mert elbohóckodtad az egyetemet!

2011. okt. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egyáltalán nem elég ha elmész egy egyetemre, bejársz órákra, megtanulod az anyagot le zh-zol/vizsgázol és heló. Így soha nem leszel jó mérnök, még ha BME-t végzel akkor sem. Az egyetem nagyon sok lehetőséget nyújt arra hogy azzal foglalkozz ami érdekel, pl itt bme-n is van egy csomó szakkör, na most azokba el kell járni vmelyikbe ami megfog, meg kell lennie egy elképzelésednek hogy te mivel akarsz foglalkozni, és arra még a sulin kívül is nagyon ráfeküdni. Mert ez, hogy itt bsc-n mindenbe beleszagolunk egy kicsit...egy kis gépgyártás, egy kis anyagtech, de semmi mélyrehatoló..így nem sokat ér. Ja, és az hogy gépeket szétszedni...hát sajnos annyian vagyunk, hogy örülünk ha 20 fős csoportokban megnézhetjük ahogy vki szétszed egy gépet. Ezért is mondom, sokszor magadra maradsz. Pl nyáron keresni kell vmi melót, ahol láthatsz érdekes dolgokat a gyakorlatban. Én egy nyár alatt többet tanultam egy sima műhelyben, mint az egyetemen fél év alatt. Egyébként szép szakma a gépészet, szóval ajánlom, de ennek fényében indulj neki amit elmondtam...ja és nem lesz egyszerű :)
2011. okt. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!