Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan merítsek erőt, motivációt?

Honnan merítsek erőt, motivációt?

Figyelt kérdés

Ez az első vizsgaidőszakom az egyetemen. Sosem volt gondom a tanulással, jók voltak a jegyeim a gimiben, jó lett az érettségim. Most is minden vizsgám 4-es vagy 5-ös lett, kivéve egyet, amin megbuktam. 3 nap múlva lesz az utóvizsga, de egyszerűen képtelen vagyok rávenni magam. Előző alkalommal sem azért nem sikerült (múlt héten egyébként), mert nem készültem volna rá, tanultam rá, csak éppenséggel valamiért képtelen vagyok ezeket a dolgokat megjegyezni, ráadásul a vizsga is nagyon nehéz felépítésű. Ha ránézek az anyagra, szó szerint elsírom magam, semmi erőm és motivációm nincs már arra, hogy készüljek. Úgy érzem, hiába tanulnék három napig, semmit sem jegyeznék meg, vagy ha mégis, akkor sem sikerülne a vizsga.

Ha megbukok rajta, akkor sincsen hatalmas tragédia, mert jövő félévre fel lehet venni vizsgakurzusként, és ugyan épül rá 3 tárgyam is, de mindegyiknek csak gyenge előfeltétele - ez a tény sem ad semmiféle nyomást, hogy tanuljak, mert különben baj lesz.


Szörnyen érzem magam, és már nagyon fáradt vagyok, nagyon elegem van, de közben pedig szégyellem is magam, amiért ilyen könnyen feladom. Hogyan vehetnék erőt magamon?:(



2014. jan. 26. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig mégiscsak meg kéne próbálnod, mert ha most nem mész el, akkor köv. félévben 3 tárgyad is függ majd tőle, és sokkal jobban rá fogsz parázni. Elhiszem, hogy már nagyon unod, de ha most még 3 napig nyomatnád, akkor nagy király lenne, hogy már túl vagy rajta. Esetleg nézz meg egy filmet, lazíts, aztán még ma állj neki. Nézd meg mondjuk a dr szöszit, amiben tanulnak :D és akkor talán rád is ragad vmi a film hangulatából és több kedved lesz hozzá. Bár még nem próbáltam ki ezt a fantasztikus ötletet :D Tényleg ne halogasd, én egy egész évig halogattam egy vizsgámat, amire most mentem el végül. Szétparáztam rajta az agyam, és még nincs eredmény. Ha nem sikerül, nem mehetek év végén államvizsgázni (már mesteren vagyok, külföldön). Szóval most csináld meg.
2014. jan. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat, segít! Bele sem gondoltam, mennyivel jobban fogok aggódni miatta, ha következő félévre csúszik.. Köszi :) És hajrá neked is!
2014. jan. 26. 15:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Köszi! Én most angyon be vagyok sz*rva, muszáj, hogy meglegyen... Majd írj, hogy hogy ment!
2014. jan. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyél/igyál valami finomat, nézz meg egy filmet, aztán tessék odavinni egy tábla csokit az asztalhoz nekilátni! :) Oszd fel kisebb részekre, ne tanulj egyszerre nagyon sokat, tarts sok szünetet, ha már nagyon eleged van, hagyd ott és csinálj mást, valamit ami boldoggá tesz. Aztán ha már eléggé jókedved van, lehet visszamenni tovább szenvedni.. :) Kitartást, sok szerencsét!

Egyébként milyen tantárgy akaszt ki ennyire?:)

2014. jan. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi neked is!


Anatómia a drága tárgy :) Nem is az a baj, hogy ez a tárgy, hanem az, hogy a vizsga felépítése is teljesen ellehetetleníti a jó jegyet :(

2014. jan. 26. 17:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Húgom ugyanígy volt, első félévben nem is lett meg neki, ezért nem vehett fel pár tárgyat köv. félévben, ill. volt gyenge előfeltételese is. Emiatt 2. félévben olyan szinten parázott, hogy azt elmondani nem tudom. Aztán sikerült neki 2.ban, de azért szerintem mindenképpen próbáld meg! Azzal nem veszíthetsz. Elkezdtél már tanulni?
2014. jan. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!