Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szigorúan kötelező a zsinórírá...

Brain Storming kérdése:

Szigorúan kötelező a zsinórírás a magyar nyelv tanulásakor?

Figyelt kérdés
Vagy lehet olyan egyszerű írásmódban is megtanulni írni, ahogyan pl. az amerikai diákok tanulnak: kör, félkör, egyenes vonalakból?

2014. jan. 26. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Magyarországon legalább 60 éve nincs zsinórírás.

Viszont minden gyereknek az írott betüket kell megtanulnia, az "egyszerüsített" értelmetlen dolog.

2014. jan. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

ilyesmire gondoltam: [link]


[link]


[link]

2014. jan. 26. 19:55
 3/7 A kérdező kommentje:
Hogy kell érteni azt, h "az egyszerűsített értelmetlen"???
2014. jan. 26. 19:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Tanulás közben ki fog megállítani, alapvetően a tanárodtól függ, hogy mit fog elfogadni. Nekem soha nem volt abból, hogy írott helyett inkább egy nyomtatottszerű írásmódot használtam (mivel rondán írok, ezért olvashatóbb volt)
2014. jan. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A kérdésem apropója az, h sztem vhol maga az írástanításunk módja az, ami a diszgráfiás problémáknak a melegágya. Ezen lehet h lehet segíteni, v csökkenteni a bemutatott karakterkészlettel. DE még nem ástam bele magam a témába, ezért kérdeztem rá itt még most.
2014. jan. 26. 20:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát ez nehezen megítélhető kérdéskör, de nekem van papírom diszgráfiáról (bár nem élek vele és nem is komoly szintű) és szerintem segített az áttérés.


Legalábbis számomra olvashatóbb az írásom bár t és f, illetve a 2 és a néha összekeveredik, ha gyorsan írok. A többi betűm szerintem jól megkülönböztethető.

2014. jan. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

"A kérdésem apropója az, h sztem vhol maga az írástanításunk módja az, ami a diszgráfiás problémáknak a melegágya. Ezen lehet h lehet segíteni, v csökkenteni a bemutatott karakterkészlettel. DE még nem ástam bele magam a témába, ezért kérdeztem rá itt még most."


Nem tartom valószínűnek, hogy a betűkép egyszerűsítése megoldás legyen, ha az oktatási módszertan nem változik. Viszont ha a módszertan pozitívan változik, az pozitív eredményt hoz a folyóírás tanulásában is. Az írástanítás hibájának én mindenekelőtt azt rovom fel, ha (akár a szülők is, sőt ők a leggyakrabban) akkora csinnadrattával harangozzák be, mintha egy nagyon nehéz és különösen gyötrelmes dolog kezdődne a kisiskolások számára. Persze, hogy nagy munka, mert először kerülnek abba a helyzetbe, hogy a rajz/festés szabadabb kézmozgása után kérlelhetetlenül kötött mozdulatokkal dolgozzanak (függetlenül attól, hogy folyóírás, vagy "nyomtatott" betűk). De a túldramatizálás elsősorban pont a kicsikben okoz görcsöt.

2014. okt. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!