Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bűnügyi nyomozói szak/állás?

Párna kérdése:

Bűnügyi nyomozói szak/állás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már elég komolyan elhatároztam magam e mellett a szak mellett, de felvetődött pár kérdés amire kíváncsi lennék.

1. Mennyire keresett ez a szak? Hány főt vesznek fel?

2. Ha valaki ír egy jó érettségit, jó pontokat ér el, DE az alkalmasságin rosszul teljesít az sokat ront? Ill. fordítva? Éppen határeset a hozott pontokból, de jó alkalmassági?(ez lennék én)

2. Kevesebb esélyem van bekerülni, ha egy rendes gimnáziumba járok és nem rendészetibe?

3. Az alapképzés után kapnék valamilyen rangot? Ha igen, egy bizonyos átlag felett magasabbat? Egyből kapok munkát?

4. Mesterképzés kötelező? Ha nem, mennyire ajánlott?

5. Bűnügyi nyomozó, mint szakma tényleg olyan stresszes, mint mondják? 0 szoc. élet?


Egyenlőre ennyi jutott eszembe, ha valaki csak 1-re is válaszol nagyon megköszönném. Illetve az se lenne rossz, ha privátba beszélhetnénk erről.

Üdv.



2014. jan. 28. 21:08
 1/1 anonim válasza:
73%

Hello!

Én rendészeti pályára szeretnék majd menne rendőrnek tanulni.

Én egy ismerősömel ngayob sokat beszélgettem ezekről a felvételi és a többi dologról.


"1. Mennyire keresett ez a szak? Hány főt vesznek fel?"

Hát nagyon sokan megjelölik az ilyen szakokat/állásokat.


2. Ha valaki ír egy jó érettségit, jó pontokat ér el, DE az alkalmasságin rosszul teljesít az sokat ront? Ill. fordítva? Éppen határeset a hozott pontokból, de jó alkalmassági?(ez lennék én)


Az lehet hogy jó éretség it írsz de ez nem csak azon múlik hanem az alkalmaságin is. A társaság aki erre a szakra /munkára akarnak menni azoknak az egy harmada körübelül az alkalmaságin hasal el.

((Vissza fele ugyan ez kb))


"2. Kevesebb esélyem van bekerülni, ha egy rendes gimnáziumba járok és nem rendészetibe?"

Mindenki egyelő esélyekel indul. attol hogy nem rendészetibe jársz attolmég lehet hogy felvesznek. De természetesen elöbb elkell végezni egy rendészeti iskolát.

A bűnügyi nyomozó szakon.


3. Az alapképzés után kapnék valamilyen rangot? Ha igen, egy bizonyos átlag felett magasabbat? Egyből kapok munkát?


Az alapképzés után nem jár semilyen rang. Ez hülyeség ameddig nincs vége az évnek addig nem kapsz rangot. Mikor vége az évnek beraknak úgy nevezett.:"Próbaidős nyomozónak" ekkor lesz egy Őrmesteri rangja annak aki sikeresen kijárja azt az évet. Persze utána majd folyamatos továbképzésekre kell járni és így fejlődik ki az összes rang.

A munkát meg természetesen neked kell hogy meik városba vesznek fel. Ezt neked kell intézni de ha kiváló eredmányeid lesznek az-az mindenből 5-ös akkor lehet beraknak egy számodra kiválasztott rendőrsére.


4. Mesterképzés kötelező? Ha nem, mennyire ajánlott?

Ezis jár előnyökel és hátrányokkal.

Ha kijárod a mesterképzést is akkor ugyan rangba lehet hogy tovább lépsz 1-et de ez nem biztos.

Szerintem ajálott. Attol függ azt akarod hogy téged ugráltasanak vagy te akarsz ugráltatni. Ezt ki ahogy látja ha nem teszedle nem teszed le ha igen akkor igen.


5. Bűnügyi nyomozó, mint szakma tényleg olyan stresszes, mint mondják? 0 szoc. élet?

Általában igen. Mivel otthon nem lehet beszélni az ügyekről. Bizonyára a streszelést ki hogy viseli van aki könnyen van aki nehezen. Az a 0szoc élet azért van szociális életük ki hogy osztja be a munkát.

Viszont annyi ha történik valami akkor perdülj fordulj neked azonal ott kell teremnek akár 0:01-kor is.


Ha van valami kérdésed akkor nyugodtan irj.

2014. jan. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!