Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elsőéves egyetemista vagyok...

Elsőéves egyetemista vagyok egy reál szakon két tárgyból majdnem megbuktam. Aztán elkezdtem tanulni a vizsgaidőszakban.5ösöket szerzek, de miért piszkál mindenki emiatt?

Figyelt kérdés

Két tárgyból majdnem buktam,de sikerült kijavítanom :)


A többi tárgyból pedig az egyik 4es lett azt javítottam 5re..és stb.. miért nézik rossz szemmel,ha valaki törekszik?


2014. jan. 29. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Irigységből, hogy van türelmed és akaratod tanulni.

Ne foglalkozz velük, aki barátod, ez után is az marad.

2014. jan. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm,jól esik! :)


Mindenesetre rájönnek,hogy keveset néztek ki belőlem,de nagyon szomorít,hogy ilyen irigy akkor az ember.

2014. jan. 29. 18:22
 3/5 anonim ***** válasza:
19%

Tőlünk aztán tényleg felesleges kérdezni, mert mi nem tudhatjuk. A te egy oldalú leírásodból semmi nem derül ki, csak a saját véleményedet hallhatod vissza.


De pl. lehet, hogy azért mert túlzottan is a képükbe dörgölöd, hogy te milyen fasza vagy, hogy majdnem buktál, de aztán mégis ötöst kaptál? Lehet, hogy csak viccelődésből mondják. Lehet, hogy tényleg csak irigyek.

(Nem akarok semmit sem feltételezni, ha nem igaz rád, akkor ne vedd magadra)


Érdemes elgondolkodni, hogy ne talántán nem tettél-e te valamit azért, hogy piszkáljanak, ha nem, akkor pedig hagyjad őket a fenébe. Gondolom van ott ember még akivel ismerkedhetsz és azok közt biztos vannak értelmesebbek is.


Engem még senki nem piszkált azért, mert majdnem csak ötösöm van...Elég szégyen, ha tényleg ez folyik egyetemen is még.

2014. jan. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Engem is piszkáltak ezért sokat. Ez van. Megtanultam kivonni a magánéletemet az egyetemről és csak azért odajárni, amiért általában odajár az ember. Senkinek nem kell tudnia az életemről és az érzéseimről, nagyon a jegyeimről sem. Elbeszélgetek másokkal semleges témákról, aztán hazajövök és foglalkozok azokkal, akik őszintén tudnak örülni a sikereimnek.

Nem egy olyan évfolyamtársam van sajnos, akik a saját anyjukat képesek lennének hátbaszúrni plusz 2 ezer forintért. Nem egyszer csalódtam, nekem ez már nem hiányzik.

Volt olyan még elsőben, hogy buktató tárgyból komplett módszert fejlesztettünk ki, hogy hogyan segítsünk egymásnak vizsga alatt. Ennek megfelelően is készültem. Na most az infók tőlem tovább áramoltak, de vissza hozzám semmi. Majdnem mindenkinek meglett a vizsgája, nekem nem. Akkor húztam fel magam és közöltem, hogy ennyi volt. Nem kell nekem senkivel sem jóban lennem és nem kell senkinek sem segítenem, ha ez jár vissza. Azóta is évfolyam első vagyok, az irigyek meg pukkadjanak meg. Amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten. Aki velem rendes, azzal én is az vagyok, aki nem, az tőlem is ezt várhatja.

Szánalom, hogy egy egyetemen is ez megy már, mint az oviban, de sajnos üdv a való világban. Ki kell tudni zárni az életedből az ilyen embereket.

Direkt nem találgattam, hogy mi az oka annak, hogy így állnak hozzád, ezt mi nem tudhatjuk. Gondoltam talán a saját történetem hasznodra válhat.

2014. jan. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod :)


teljes mértékben egyetértek amúgy veled,normális vagyok,nem azzal lehet szerintem a probléma, inkább csak mindenki lenézhetett,hogy felettem lesz,és most pofára estek,ami nem lehet jó érzés,de fogalmam sincs :D

2014. jan. 30. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!