Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges az, hogy...

Ttom64 kérdése:

Hogyan lehetséges az, hogy pl. gimnáziumban egy db felmérőre, témazáróra 4 db jegyet kap valaki? Állitólag a tanár 4-gyes szorzóval számol. Szerintem messzemenőkig igazságtalan az ilyen eljárás.

Figyelt kérdés
2014. jan. 31. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
Miért igazságtalanság? Ha minden órán röpdogát íratna a tanár, ugyanott tartana az illető. Az, hogy van 4 ugyanolyan jegye ugyanabból az anyagból, egy darab nagy összefoglaló dolgozatra; vagy van 4 jegye külön-külön ugyanannak a nagy anyagnak a részeiből, lényegében teljesen ugyanaz. Általában 2-es vagy 3-as szorzóval szokták venni a nagy dolgozatokat, de miért ne lehetne 4-es szorzóval számolni? Lehet, hogy érettségi követelmény az anyag, vagy egy nagyon nagy anyagrész, esetleg nem sima tz, hanem egy akár féléves dolgozat. De ha pl. belegondolsz abba, hogy mondjuk magyarból egy esszére, simán lehet négy jegyet kapni, kettőt a tartalomra, kettőt a helyesírásra, nyelvtanra - akkor ezzel az erővel bármelyik tárgyból érhet 4 jegyet egy nagy dolgozat. Semmi igazságtalanság nincs benne, meg kell tanulni az anyagot.
2014. jan. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Tök jó, hogy egyszerre kapsz csomó jegyet

Nem kell "aggódni", hogy nem tudnak lezárni a tárgyból

2014. jan. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Az első válaszolóval csak félig értek eggyet. Szerintem se fair, hogy egy témazáróra 4 jegyet kapjon valaki. Mert ha röpit írtok minden órán, akkor más anyagokból kapjátok a jegyet (persze egy témakörön belül, de attól még más-más anyag). Viszont ha egy tz-re kaptok 4 jegyet, akkor ugyan arra a dolgozatra kaptok 4 jegyet. Tehát akinek jó annak mindegy, de aki ezt az egy anyagot pont nem érti, és ezért bevágnak neki négy darab kettest az nem túl igazságos.

Egyik barátnőm azt mondta, hogy van egy olyan tanárjuk aki azt csinálja, ha nincs az egyik gyereknek elég jegye akkor a témazárot 4x veszi. És mivan akkor ha a gyerek akkor pont nem készült a dogára??!

Szóval kérdező eggyet értek veled...

Bocsi a hülye fogalmazásért..:)

2014. jan. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, szerintem nem mentség egy témazárónál, hogy szegény pont nem érti, vagy pont nem készült rá. Témazáróról beszélgetünk, amit legalább egy héttel előre be kell jelenteni, és jó esetben három-négy hetes anyagról van szó minimum. Érettségin, nyelvvizsgán, jogsiszerzésnél stb. sincs az, hogy jaj szegény most nem készült, jaj szegény ezt nem érti. Ha nem érted, rengeteg minden segíthet - korrepetálhat osztálytárs, felsőbbéves, a tanárod, a szüleid, magántanár. Készülni meg jó esetben minden órára kéne, de a témazáróra meg aztán főleg. Nem kell sajnálni azt, aki kettest kap, mert csak az kap kettest, akinek valamilyen tanulási problémája van - viszont ő ugyanúgy kettest kap a 4 darab röpdogájára is -; mentálisan visszamaradott; vagy lusta. Nyilván az első kettő egy átlagos gimnáziumban nem nagyon fordul elő, mert ezekkel más helyekre kell menni/felmentést lehet kapni.
2014. jan. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem se valami igazságos...Mindenkivel előfordul olyan, hogy egy tantárgyból egy adott rész nehezebben megy, akkor most kapsz 4 db 2-est pl. egy anyagrész miatt? És mondjuk írtok utána kisebb röpdogákat, hiába kapsz belőlük mondjuk 3 db 5-öst, akkor is csak 3-asra fogsz állni...Ha meg 2-es szorzóval számolna a tanár, ugyanezek a jegyek alapján 3,8-ra állnál, amire már meg is adhatná a 4-est, szóval szerintem rohadtul nem mindegy.
2014. aug. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!