Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Free Pascal! Lehetséges egy...

Klord kérdése:

Free Pascal! Lehetséges egy eljárásba még egy eljárást beépíteni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 11. 18:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Próbáld ki!
2013. dec. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Írj egy egyszerű programot és nézzd meg, hogy lefut-e. Ennél egyszerűbb megoldás nincsen rá...


De amúgy gondolom igen.

2013. dec. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam de panaszkodik pontosvesszőre a második procedure után közvetlenül , azért írtam a kérdést hogy hátha tudja valaki hogy lehet-e vagy nem, mert ha lehet akkor valszleg csak rosszul építettem fel.
2013. dec. 11. 18:56
 4/13 anonim ***** válasza:

Hát ha pontosvesszőre panaszkodik, akkor lehet más a hiba.


Arra figyelj, hogy a meghívónak a meghívott alatt kell lennie kódban. (legalább a deklarációjának).


Bár nem programoztam évek óta pascalban, azért nagyon kétlem, hogy ne lehetne. Inkább más lesz a hiba.

2013. dec. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Értem Köszönöm :) Akkor megnézem aztán csak jutok valamire :D
2013. dec. 11. 19:16
 6/13 SimkoL ***** válasza:

Kérdezd az öreget :)


program proc_in_proc;

var eredmeny : string;

procedure valami;

procedure masvalami;

begin

eredmeny := 'masvalami';

end;

begin

masvalami;

end;

begin

valami;

Write(eredmeny);

end.

2013. dec. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem Köszönöm ! :D
2013. dec. 11. 19:28
 8/13 tabaki ***** válasza:
Oxi, ez megvan, de tulajdonképpen mire jó -- illetve mivel jobb, mint egy külön írt eljárást behívni? SimkoL, inkább erre válaszolj, ahelyett, hogy a koromra célozgatsz...
2013. dec. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 SimkoL ***** válasza:
A saját koromra céloztam - 50 - :), és kb. arra, jó mint Delphi-ben a private. Valójában én sem látom sok értelmét, bár egy nagyobb programnál esetleg áttekinthetőbb a forráskód, de sokszor találkoztam már vele.
2013. dec. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 SimkoL ***** válasza:
Kiegészítve az előzőt, ha egy eljárást, függvényt csak egy eljárás, fgv. használ akkor talán érdemesebb így megoldani, mert végül is csak a végeredményére vagyunk kíváncsiak.
2013. dec. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!