Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy müködik, ha tehesbe esés...

Hogy müködik, ha tehesbe esés napjától táppénz? Vagy mi az eljárás ezzel kapcslatossan a munkahely felé? Táppénz alatt lehetséges az elküldés a munkahelyről?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 2. 21:21
 1/2 anonim ***** válasza:
SZIA, ÉN ÚGY TUDOM, HOGY A DOKIDNAK KELL nŐGYÓGYÁSZNAK ) KIÍRNIA. ÉS SZTEM TÁPPÉNZ ALATT NEM KÜLDHET EL.. ÉN ÚGY TUDOM. DE EZT SZTEM NE ITT KÉRDEZD MEG, HANEM A KARIERR MENÜNÉL.
2008. ápr. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Engem a háziorvos vett táppénzre, mondjuk kórházban is voltam 1,5 hónapot a 12.hét után.Amúgy ezt dokija is válogatja.Az én nőgyógyászom pl.előszeretettel ajánlja a kismamáknak, h ne dolgozzanak, más pedig nem érti, h esetleg miért nem akar a kismama dolgozni.Én mindenáron végig szerettem volna melózni a terhességet, de a sors közbeszólt.

Ha nincs rá alapos indokod:pl.olyan mhely, ahol veszélyes anyagokkal dolgozol, túl hideg-v.meleg van, nagy súlyokat lkell emelgetni,vagy sok a stressz stb.szerintem dolgozz, ameddig lehet, sokkal jobb marad a kondíciód és a hangulatod.Én már halálra untam magam itthon, alig várom a végét....

Táppénzre sztem mindenképp a háziorvos fog venni, legfeljebb igényt tart a nőgyógyász ajánlatára.

A munkahelyen egyszerűen be kell jelenteni, h ezentúl táppénzen leszel(mondjuk úgyis észrevennék, h nem mész dolgozni)A kismamákat védi a törvény, nem rúghatnak ki.Esetleg ha határozott időre vagy felvéve (pl.júni 31-ig), akkor nem köteles meghosszabbítani a szerződésedet.

2008. ápr. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!