Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fakultáció nélkül is fel...

Fakultáció nélkül is fel lehet készülni emelt matematika és fizika érettségire? Többi lent.

Figyelt kérdés
10-es vagyok, fakultációt kell választanom. 2 dolog érdekel: elméleti fizika és gyógyszerészet. Előbbihez matek + fizika emelt kell, utóbbihoz biológia + kémia. Valószínűleg biológia kémia faktra megyek, fel tudok készülni itthon, illetve különtanár segítségével az emelt matek, fizika érettségire? Vagy gyorsan beszéljem le magam valamelyikről?

2014. febr. 2. 10:51
 1/4 bensdorp ***** válasza:
100%

Bármely érettségire fel lehet készülni önerőből, még az emeltekre is, akár különórák nélkül is. Mindenhez csak a kellő szorgalom és akarás kell.


Szerintem legjobban tennéd, ha csak emelt biológiából és emelt fizikából érettségiznél a kötelezők mellett. Így viheted felvételiként fizika szakra a matek-fizikát, gyógyszerészkarra pedig a biológia-fizikát, és nem vitte el az idődet a kémia érettségire való készülés. Azonban ha teheted, járj be kémia és matek faktokra is, akár úgy, hogy hivatalosan nem vetted fel, csak hogy magadba szívj még több tudást. Ha csak úgy oldható meg, akkor egy másik osztály fakultációira járj be.


üdv: egy végzett gyógyszerész, aki biológia-fizika párosítással fakultált és felvételizett, és 1 évig bejárt egy másik osztály kémiafaktjaira is

2014. febr. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Fel, de azért elég nehéz.
2014. febr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A fizikára nem nehéz. A matekra sztem nehezebb.
2014. febr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

És még egy kérdés: melyik érné meg jobban? Mind munkahely, időbeosztás, fizetés, megbecsülés, emberiség haszna szempontokból :D

Köszönön a válaszokat! Tudom, addig míg a jelentkezés lesz, rengeteg idő van, de nem szeretnék rosszul dönteni :)

2014. febr. 2. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!