Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az az indok ami miatt...

Mi az az indok ami miatt végleg elhagynátok a párotok, férjetek (2 gyerek mellett)?

Figyelt kérdés

A helyzetem nem valami rózsás. Igazából mióta megszületett a lányunk, azóta szinte mindig marjuk egymást, mert - szerintem nincs eleget a lányunkal, és engem szinte teljesen elhanyagol, - a munkájába takarózik, hogy ez fárasztó, közben pedig a kapcsolatunk, hanyatló félben van. Amikor teherbe estem a második picivel, még 75 % ban kiegyensúlyozott volt a viszonyunk, azóta viszont szinte semmilyen. Ő nem képes ezt belátni és - úgy érzem - felnőtt fejjel megoldani. Ő 29 én 25 éves. Akárhányszor leülnék vele megbeszélni, ő vádaskodásnak fogja fel, és az egész "megoldás találás" kudarcba fullad. Már nem próbálkozom, de érzem hogy lassan meghal a kapcsolatunk.


És még mielőtt pár férfi a férfi társai védelmébe szállna, elmondom hogy mielőtt terhes lettem én is dolgoztam IGEN napi 11-12 órában fizikai munkát, pont ott ahol ő! Szóval pontosan tudom milyen nehéz, és emellett még a háztartást is vezettem munka után...stb. most pedig igazán csak annyi a bajom, hogy úgy érzem minden elől a munka alá bújik, és mintha csak egy házban laknánk, és számára ennyit jelentünk. Semmi kedves gesztus, ha megkérem hogy vigyázzon pár percet a kislányunkra, már húzza a száját hogy fáj a háta, és hogy a kislány anyás és ugysem marad meg nálla, stb. szóval inkább kifogásokat gyárt, minthogy elkezdené az "apaságot" gyakorolni.


És persze nekem is van rengeteg hibám, amiket nagyon is jól tudok, ezért próbálom őket kompenzálni, vagy folyamatosan javítani. De ezt nem érzem kölcsönösnek.


2013. júl. 29. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Mondjuk azért, amit leírtál.
2013. júl. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Azért még nem kéne feladni és elmenekülni a probléma elől.

Lehetséges, hogy tényleg vádaskodó a hangnemed, és csak másképp kéne hozzá szólj.

Ha meg nem, ha tényleg az ő készülékében a probléma, akkor én a következőt tenném:


Valamit kitalálnék, hogy pár napra szépen magára hagyjam. Bejelentés nélkül, szép csendben. Lehetőleg úgy, hogy a gyerekekre is neki kelljen vigyáznia. (Persze ha vannak akkorák, hogy kibírják nélküled is pár napig.)

És akkor talán elkezdene gondolkodni és ő maga is foglalkozni a problémátok megoldásával!

Szóval mondjuk szombat reggel kezébe adod a gyerekeket, és "lemész a boltba". De elfelejtesz hazamenni egy ideig...


Ha hív, ha keres, akkor nem ordibálsz vele... hanem elmondod, hogy gondolkodsz, sírsz, és megmondod, hogy hiányzik neked akkor is, ha ott van melletted... stb.

2013. júl. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Megcsalás vagy bántalmazás, ilyenért biztos hogy nem.

Próbáljatok egy kicsit elszabadulni kettesbe.

2013. júl. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
75%-os viszonyra nem szültem volna második babát. Ahhoz 100% kell. Fenyegesd meg, hogy elhagyod, mást nagyon nem tudsz tenni, ha nem lehet vele beszélni.
2013. júl. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem annyira vészes ez a helyzet, mint amennyire most érzed. Igaza van az egyik válaszolónak, nem kell megfutamodni. Most egy pár napos szabadságra lenne szükségetek, ahol is egy kicsit el tudnátok lazulni. Tudod Te is, hogy milyen fárasztó a 11-12 órás műszak, hisz csináltad, és háztartást is vezettél.


Jelenleg úgy érzed, mélyponton vagytok, amit el is hiszek. Próbáljatok meg lazítani, ha van rá lehetőség, kicsit passzoljátok le a gyerekeket és csak kettesben legyetek, egy pár órára, mert mindkettőtöknek nagy szüksége van rá. Nem kizárt, hogy eltávolodtatok érzelmileg egymástól, viszont észrevetted a problémát, és próbálsz javítani rajta. Azzal, hogy felhívod rá a figyelmét, és meg szeretned vele beszélni, sokat nem érsz el, a legtöbb férj szerint ez teljesen normális, szuper párkapcsolat, és teljesen jól érzik magukat benne.

2013. júl. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%
Süsd meg neki a kedvenc ételét! Majd üljetek le beszélgetni!Próbálj meg hízelegni neki,hogy ne vegye támadásnak. Ha ez sem használ,akkor keress magadnak egy másik férfit ,amíg vele vagy és ha az a kapcsolat már elég erős,akkor hagyd el a férfit!
2013. okt. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt az egyet erősen kihagyjátok a képletből, hogy ha a másiknál minimális fogadókészség sincs, akkor nehéz bármit is megbeszélni.

Az egész biztosan nem vezet célra, ha lemegy kutyába - és így éri el, hogy a férje ne kezelje kutyaként? Ez a logika hogy jött ki bárkinek is?

2013. okt. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!