Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hátrány, ha valaki nem nappali...

Hátrány, ha valaki nem nappalin, hanem levelezősen végzi el az egyetemet? Van-e valami "értékbeli" különbség a kettő között?

Figyelt kérdés

Anyagi okok miatt muszáj dolgoznom,igy levelezős egyetemre fogok menni.A későbbiekben hátránynak számit e ,ha a diplomámon majd az áll,hogy nem nappali oktatásban vettem részt?


koszonom a valaszokat elore is:)


2009. dec. 7. 14:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
szerintem ha valaki rendesen tanul és a szaktárgyakban jól értesült emellett vannak többlet információi, amiket a szabadidejébe sajátított el, akkor mind1, hogy hogyan szerezte meg a diplomát. sok olyan embernek van, aki meg se érdemli pedig nappalis és ugyanez levelezősön. nem az oktatás formája a lényeg, hanem a megszerzett tudás mennyisége és alkalmazása a későbbiekben, akinek nem tetszik az pontozzon csak le, attól még ez az igazság!
2009. dec. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Osztom az utolsó hozzászóló véleményét!
2009. dec. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nappalis voltam régen, most távoktatásban tanulok külföldön. Egyik sem könnyebb a másiknál, mert más a két rendszer. Én ismertem olyanokat, akik nagyon szidták a levelezősöket (tanárokat), szerintem semmi ok nincs rá. Ez csak a saját szegénységi bizonyítványuk, mert ilyen korlátoltak.
2009. dec. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Varga Peter eloadasan hangzott el egyszer, hogy tudjuk-e mi a különbség a pacsirta és a szarka között?

Mindkettő énekes madár, csak a szarka levelezőn végzett:P

Namármost...ezzel nem akartam megsérteni senkit...tény az, hogy ha a nappalis diák(egyetemista) mellé áll akkor szerintem sokkal felkészültebb lehet, és sokkal több tudást halmozhat fel, mint az aki levelezőn van (nekik sok a dolguk, munkába járnak futnak stb...)...nappalin lehetőseg van szemináriumra járni, gyakorlatra, én pl pszichon vagyok mint a kérdező és gebbedek meg annyi és olyan könyvészetek vannak sokszor egyik hétről a másikra...csak egy zh ra olyan 8oo oldalnyi könyvészetet átmászni nem semmi...és az még semmit nem jelent...jegyzet, tanulás stb...Persze a nappalis diákok között is van sok olyan aki elbújhat egy-egy jól felkészült levelezőn lévő diák mellett...amúgy minden tiszteletem a levelezőn levő diákoknak hiszen nekik munka mellett kell tanulniuk, ami valljuk be, nem könnyű. szerintem irtó nagy munkával lehet hogy el lehet érni hasonló szintet mint egy nappalin, de sosem lehet összetenni a kettőt, más-más rendszerről van szó.

és egyetértek azzal aki azt mondta hogy a tudáson van a lényeg nem azon, hogy hogyan jutottál hozza...

sok sikert:)

2009. dec. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Az én anyum most jár levelezőn egyetemre (42 éves) és neki sokkal rosszabb, mint egy nappalisnak, mert ugye van gyereke, dolgozik, már nem úgy fog az agya, nem úgy mint a nappalisoknak, akiknek anyuci meg apuci mindent a seggük alá tesz..és ugyanannyit kell tanulnia, csak sokkal nehezebb körülmények között, szóval szerintem a levelezős még megbecsülendőbb.
2009. dec. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Jártam közgázra nappalin és jogra levelezőn. A levelező sokkal könnyebb, nem kérik úgy számon a tananyagot. Tisztában vannak vele, hogy a levelezősöknek egyén kötelességeik is vannak, különben is nem maradna hallgató, ha ugyanúgy vizsgáztatnák őket, mint a nappalisokat. Hányszor hallottam jogon, hogy ezt hagyjuk, ezt csak a nappalistoktól kérjük! Nekem jó volt.

Ennek ellenére azt látom, az életben nem számít, milyen tagozaton végeztél, sőt a levelező azt az üzenetet hordozza egy munkáltatónak, hogy nagy a teherbírásod.

Ne nagyon csüggedj tehát.

2009. dec. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Srapnel ***** válasza:

Az egész nagyon egyszerű: a szakmai felkészültség az elsajátított és használt mentális sémák mennyiségével arányos (forrás: Mérő László), vagyis a dologgal eltöltött idővel (természetesen az egyéni eltérések miatt x személy 1 órája más mennyiségű séma elsajátítását jelentheti, mint y személyé).


Ha ezt nézzük, akkor nappalin bizony több sémát el lehet sajátítani, tehát több tudásra tudsz szert tenni. Levelezőt meg nehezebb csinálni. De nem ez volt a kérdés! Én azt mondom, hogy a két forma között csak a pálya elején van különbség, a pálya végén egyre inkább a pálya során felhalmozott tapasztalat számít majd. Az elején viszont csak akkor ér föl a levelezős a nappalissal, ha a levelezős végzése mellett a diploma tárgyában dolgozott az illető, így a szakterület gyakorlati szakértője lesz. Ha teljesen másban dolgozik mint a diploma szakterülete, akkor egy "alacsony szintű elméleti" felkészültség lesz belőle.


Összegezve:

Évtizedes nagyságrendű szakmai tapasztalat esetén mindegy, milyen diplomád van (nappali v. levelezős).


Pályád elején meg:

- Ha a képzés alatt a témában dolgoztál és van gyakorlati tapasztalatod (és fel is tudod mutatni!), akkor közel egyenértékű a kettő, bár akkor is a szakma gyakorlati oldalán leszel inkább bevethető.

- Ha más témában dolgoztál közben, vagy sehol, akkor bizony sem gyakorlati, sem elméleti szakembernek nem leszel jó első körben, mert csak "kezdemény" vagy szakmailag.

- Elméleti szakemberként a nappalisok esélyesebbek.

2009. dec. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"levelező sokkal könnyebb, nem kérik úgy számon a tananyagot. Tisztában vannak vele, hogy a levelezősöknek egyén kötelességeik is vannak, különben is nem maradna hallgató, ha ugyanúgy vizsgáztatnák őket, mint a nappalisokat."


Ez hülyeség..nem tudom, te hova jártál, de mondjuk a PTE-n rohadtul nem érdekli a tanárokat, hogy kinek milyen más elfoglaltságai vannak, ugyanannyit várnak el, mint a nappalisoktól.

2009. dec. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én sem tudom, hogy miről beszél az, aki kettős mércéről írt. Én nappalis voltam és a levelezősök velünk vizsgáztak, senkit nem érdekelt, hogy ők levelezősök, ugyanaz volt a követelmény. Ja, hozzátenném, hogy a legtöbb levelezős sokkal szorgalmasabb a nappalisoknál, mert ők nem a buliért járnak egyetemre (jó, tudom, vannak rendes nappalisok is, de van sok lébecoló is). Nálunk a levelezősök voltak a "krém", sokkal jobban tudták az anyagot, mint a nappalisok nagy része. Idősebb is volt többségük, ők felfogták, hogy mi a tétje a dolognak.
2009. dec. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!